Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
TAURON ZACZYNA SEZON OD WYGRANEJ

W środowe popołudnie, 12 października, zgromadzeni w hali Centrum kibice siatkówki, nie mogli narzekać na brak wrażeń podnoszących poziom adrenaliny. Zadbały o to siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, które spotkaniem z drużyną KS Pałac Bydgoszcz, rozpoczęły kolejny sezon zmagań w Plus Lidze Kobiet.
Pierwszą rundę po wyrównanej walce, dąbrowianki rozstrzygnęły na swoją korzyść, uzyskując w końcówce niewielką przewagę. Nie odebrało to chęci na wygraną bydgoskiemu zespołowi i druga runda należało do zespołu przyjezdnych. Walka zaczynała sie od początku. Kolejny set lepiej rozpoczęły zawodniczki Pałacu. Zmotywowane przez trenera, Waldemara Kawkę, dąbrowianki nie dały za wygraną i trzecia odsłona zakończyła się wygraną Tauronu. W czwartej partii powtórzyła się sytuacja z drugiego seta. Walczący na pełnych obrotach, odbierający każdą piłkę i wychodzący zwycięsko z ataków bydgoski zespół, pozwolił dąbrowiankom ugrać zaledwie 13 „oczek". Odpowiedź na pytanie, kto zwycięży inauguracyjny pojedynek, miał dać piąty set. Jak można było sądzić, zadna z drużyn nie miała ochoty zejść z boiska jako pokonana. Wyrównana gra obu zespołów, długie wymiany piłek i walka punkt za punkt, coraz bardziej zagęszczała atmosferę i podnosiła ciśnienie kibicom. Dopiero w drugiej połowie seta, po zmianie stron, siatkarom Tauronu udało sie odskoczyć od bydgoszczanek na kilka punktów i tej przewagi nie oddały już do końca. Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo podopiecznych Waldemara Kawki. (O.Górny)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:23,21:25,25:20,13:25,15:9)

13 października 2011
INAUGURACYJNE ZWYCIĘSTWO TAURONU
Copyright © by photo : Olgierd Górny

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).