Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DĄBROWSKIE SIATKARKI LIDEREM TABELI

„Dąbrowa, mamy lidera....“- tak skandowali kibice siatkówki w hali Centrum, po zakończeniu spotkania Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza z AZS Białystok. Kolejny mecz Plus Ligi Kobiet i kolejne zwycięstwo dąbrowskich siatkarek. W rozegranych dotychczas spotkaniach, zespół Tauronu jeszcze nie uległ i każde spotkanie rozstrzygał na swoją korzyść. Środowy pojedynek z drużyną AZS Białystok, podopieczne Waldemara Kawki rozpoczęły pewnie i spokojnie. Dzięki skutecznym atakom Elżbiety Skowrońskiej i trudnej do odbioru zagrywce Charlotte Leys, dąbrowski zespół aż do pierwszej przerwy technicznej utrzymywał dwu punktową przewagę. Po przerwie zawodniczki Tauronu konsekwentnie zwiększały przewagę i pierwszy akt przedstawienia zakończył się wynikiem 25:17.
Trochę nerwowy przebieg miała druga odsłona pojedynku. Mimo że na pierwszą przerwę dąbrowianki schodziły prowadząc 8:5, to białostockiej drużynie udało się odrobić straty.Druga przerwa to prowadzenie AZS-u 16:14. Zmotywowane przez trenera, dąbrowskie zawodniczki, nie miały zamiaru oddać tego seta przyjezdnym. Zdecydowane i skuteczne ataki Izabeli Żebrowskiej szybko doprowadziły do remisu 19:19. Pojedynek nerwów w końcówce seta wygrał Tauron (26:24) i zrobiło się 2:0 dla dąbrowianek. Do pełni szczęścia wystarczyło wygrać jeszcze tylko jednego seta. Jednak mimo straty dwóch setów, przyjezdne z Podlasia nie zamierzały schodzić z boiska pokonane. Od samego początku trzeciej odsłony walka toczyła się punkt za punkt i w pewnym momencie zespołowi przyjezdnych udawało się „odskoczyć“ od przeciwnika na kilka „oczek“. Jednak ofiarna gra Krystyny Strasz oraz mocne i celne ataki Izy Żebrowskiej pozwoliły gospodyniom odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Mimo ofiarnej obrony i determinacji zawodniczek z Białegostoku, to zawodniczki Tauronu triumfowały i cieszyły się z trzeciego z kolei zwycięstwa. Trzeci i ostatni set spotkania zakończył się wynikiem 25:23 dla dąbrowskiego zespołu, a cały mecz 3:0. (O.Górny)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Białystok 3:0 (25:17, 26:24, 25:23)
Najlepszą zawodniczką meczu (MVP) została Izabela Żebrowska19 października 2011
MAMY LIDERA...
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny

zobacz całą galerię

11 listopada 2017

RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Już 11 listopada 2017 r. , promując aktywny tryb życia i wychodząc naprzeciw historii, zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11/11/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl