Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
WOŁOSZYNOWI ZABRAKŁO CZASU...

Po zwycięskim spotkaniu siatkarek Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, które rozgromiły AZS Białystok 3:0, halą zawładnęli koszykarze MKS. O godzinie 20.00 zmierzyli się przed własną publicznością z drużyną z Podlasia, Budimpex Polonia Przemyśl. Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Jednak w pewnym momencie Polonii udało się odskoczyć na 6:10. Nie zdołali jednak przejąć inicjatywy na parkiecie i dąbrowianie szybko doprowadzili do wyrównania. W końcówce pierwszej kwarty na boisko wszedł Grzegorz Grochowski, debiutujący w barwach MKS. Celny rzut za „trzy“, Michała Wołoszyna, pozwolił MKS-owi uzyskać przewagę którą stopniowo powiększał i zakończyć pierwszą kwartę wynikiem 25:19.
Niemoc jaka dopadła przyjezdnych i brak skuteczności w rzutach w kolejnej kwarcie, ze stoickim spokojem wykorzystywali zawodnicy MKS. Dąbrowianie konsekwentnie powiększali swoją przewagę punktową nad rywalami. Na przerwę zespół Wojciecha Wieczorka schodził prowadząc 40:30.
Pozostałe dwie kwarty spotkania przebiegały pod dyktando gospodarzy którzy rzucając celnie za trzy punkty i przeprowadzając skuteczne akcje pod koszem, coraz bardziej zbliżali się do zwycięstwa. Ostatecznie pokonali Polonię Przemyśl 81:67.
Pod koniec spotkania, dąbrowscy kibice zaczęli skandować pod adresem Michała Wołoszyna : „Jeszcze sześć!, jeszcze sześć!“, tyle bowiem brakowało Wołoszynowi, mającemu już na koncie 24 punkty, aby „dobić“ do 30 zdobytych w jednym spotkaniu. Niestety, Wołoszynowi zabrakło czasu.... (O.Górny)

MKS Dąbrowa Górnicza - Budimpex Polonia Przemyśl 81:67 (25:19, 18:17, 15:14, 23:17)