Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DWA REKORDY NA JUBILEUSZ

Całą sobotę, 10 grudnia, dąbrowska hala Centrum rozbrzmiewała dźwiękami tanecznej muzyki.Przez parkiet przewinęło się 215 par tanecznych z całej Polski. Wszystko to działo sie za sprawą V Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.Jak przystało na mały jubileusz, pobite zostały aż dwa rekordy.Pierwszy rekord pobili uczestnicy turnieju stając tak licznie do rywalizacji.Drugi należał do dąbrowskiej publiczności która szczelnie wypełniła trybuny hali by oglądać tańczące pary. A było co oglądać.Wirujące po parkiecie, w rytm walców, tanga, quikstepa czy slowfoxa pary, wzbudzały niekłamany zachwyt. Niejedna niewiasta zazdrościła tancerkom eleganckich kreacji, których ceny oscylowały w okolicy kilku tysięcy złotych.Panowie zaś zawistnym okiem zerkali na odzianych we fraki, dytyngowanych tancerzy. Zdecydowanie odwrotnie miała się sytuacja przy tzw. "łacinie", czyli tańcach latynoamerykańskich.Przy gorących rytmach latino, tancerze przechodzili samych siebie w ilości prezentowanych figur a nierzadko wręcz gimnastycznych akrobacjach.Pary startowały w kilku klasach tanecznych, od najniższej "E" aż do klasy "A" i były oceniane w dwóch stylach. W stylu standardowym każda para musiała sie zaprezentować w walcu angielskim, tangu, walcu wiedeńskim, slowfoxie i quikstepie.Natomiast styl latino to również pięć tańcy : samba,cha-cha, passo doble, rumba i jive.Po wstępnych eliminacjach, do finału sędziowie zakwalifikowali po 6 par w każdej klasie.
Nad organizacją turnieju pracowała Szkoła Tańca Marengo, ktora jest pomysłodawcą imprezy, oraz Centrum Sportu i Rekreacji które współorganizuje turniej już po raz trzeci.Stronę techniczną, w postaci nagłośnienia i oświetlenia parkietu, zapwenił w ramach stałej wpółpracy, Pałac Kultury Zagłębia. (O.Górny)

WYNIKI KONCOWE TURNIEJU - KLASY NIŻSZE :

Kategoria: 12-13 lat, klasa E, styl : kombinacja 8 tańców

1) Konrad Tułak, Anna Zabochnicka – Marengo Dąbrowa Górnicza

2) Jakub Bożek, Natalia Małolepszy – Zorba Mykanów

3) Dawid Będkowski, Patrycja Trząska – Marengo Dąbrowa Górnicza


Kategoria 12-13 lat, klasa D, styl : kombinacja 8 tańców

1) Jakub Zieleziński, Wiktoria Kurek – Escudo Kalisz

2) Karol Kulawik, Julia Langier – ST Ciepły Jaworzno

3) Szymon Jałocha, Olga Plinta – M-Team Kraków


Kategoria 10-11 lat, klasa E, styl : kombinacja 6 tańców

1) Bartosz Koścień, Dominika Koza – ST Dobrowolscy

2) Mateusz Puchała, Nadia Kocik – Evolution Kraków

3) Hubert Tomana, Aleksandra Stefańska – Elita Kraków


Kategoria 14-15 lat, klasa C, styl : latin


1) Kamil Chełmecki, Dominika Wicher – Evolution Kraków

2) Przemysław Brzeziński, Samanta Lewandowska ST Szok Gliwice

3) Michał Giruć, Justyna Staszewska – Fantazja Kraków


Kategoria 14-15 lat, klasa C, styl : standard


1) Remigiusz Kula, Aleksandra Dudek – WIR Mysłowice

2) Szymon Klecha, Aleksandra Cybulska – Grand Dance

3) Karol Bronowski, Karolina Wąsacz – M-Team Kraków



Kategoria powyżej 15 lat, klasa D, styl : kombinacja 8 tańców

1) Damian Gruszka, Judyta Adamczyk – Rondo Rybnik

2) Szymon Wójcik, Zofia Mikołajska – IMPULS Chorzów

3) Paweł Szynal, Agata Zydorczak – IMPULS Chorzów


Kategoria powyżej 15 lat, klasa E, styl : kombinacja 8 tańców

1) Łukasz Bieńko, Aleksandra Potocka – M-Team Kraków

2) Jakub Piątkowski, Anna Suder – Sokół Myślenice

3) Michał Pietruszyński, Patrycja Janocha – Barwinek Kraków


Kategoria 14-15 lat, klasa E, styl : kombinacja 8 tańców

1) Łukasz Szustak, Wanesa Zych – Małopolskie Centrum Tańca

2) Fabian Duda, Gabriela Szpadel – Kiepura Sosnowiec

3) Paweł Baran, Karolina Micuła – Małopolskie Centrum Tańca


Kategoria 14-15 lat, klasa D, styl : kombinacja 8 tańców

1) Bartłomiej Kąkol, Monika Szlachta – Evolution Kraków

2) Jakub Drozd, Aleksandra Żmuda – Athina Oława

3) Mateusz Konieczny, Maja Zawrzykraj – Marengo Dąbrowa Górnicza


WYNIKI GALI FINAŁOWEJ


Kategoria powyżej 15 lat, klasa C, styl : standard


1) Michał Karwatowski, Agnieszka Król – Barwinek Kraków

2) Tomasz Boja, Oliwia Forma – S.T. Szok Gliwice

3) Jakub Postół, Agata Kotulska – Styl Kraków


Kategoria powyżej 15 lat, klasa C, styl : latin


1) Damian Męka, Izabela Mirek – Prima Dance Kraków

2) Dawid Sprawka, Marta Frymer – Rondo Rybnik

3) Maciej Federowicz, Angelika Krzemień – Kiepura Sosnowiec


Kategoria powyżej 15 lat, klasa B, styl : standard

1) Łukasz Urbankiewicz, Patrycja Dankowska – Marengo Dąbrowa Górnicza


2) Olaf Fuchs, Agnieszka Matlak – Marengo Dąbrowa Górnicza


3) Cezary Bella, Izabela Jurczyńska – Zorba Mykanów


Kategoria powyżej 15 lat, klasa B, styl : latin


1) Szymon Harazim, Kinga Salwik – Śląska Szkoła Tańca

2) Dawid Olejnikowski, Anna Zientarska – Cantinero Tomaszów Mazowiecki

3) Mateusz Oleksik, Anna Kaczmarek – Mistral Tarnowskie Góry


Kategoria powyżej 15 lat, klasa A, styl : standard


1) Filip Nowak, Monika Kapela – Pląs Kraków

2) Tomasz Wężykowski, Patrycja Wasilewska – Śląska Szkoła Tańca

3) Kamil Baran, Klaudia Grabowska – Cantinero Tomaszów Mazowiecki


Kategoria powyżej 15 lat, klasa A, styl : latino


1) Konrad Gadko, Wiktoria Janson – Cantinero Tomaszów Mazowiecki

2) Wojciech Sar, Monika Pasek – Mistral Tarnowskie Góry

3) Paweł Jurczyński, Dorota Poślednik – Idea Kraków



11 grudnia 2011
TAK BYŁO W TYM ROKU CZYLI V TURNIEJ TAŃCA MARENGO-2011
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny

zobacz całą galerię

03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej
09 września 2017

Pogoria Duathlon Dąbrowa Górnicza zastąpi Maraton Rolkowo-Rowerowy !

Już 9 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zawody.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl