Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
V PÓŁMARATON DĄBROWSKI JUŻ ZA 103 DNI

Już tylko 103 dni dzielą nas od kolejnego, tym razem jubileuszowego, V Półmaratonu Dąbrowskiego. W tym roku bieg odbędzie się 15 kwietnia. Tradycyjnie jak w latach ubiegłych trasa liczyć będzie ponad 21 km wzdłuż zbiorników Pogorii III i IV a ostatni odcinek trasy, zawodnicy pokonają  głównymi ulicami, biegnąc przez centrum miasta do  mety zlokalizowanej przy Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Centrum”. Start przewidziano o godzinie 11.00 w Ujejscu.  Półmaraton Dąbrowski, organizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji  oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę miłośników biegania. Na starcie I Półmaratonu stanęło 341 zawodników, a cztery lata później, na IV jego edycji do biegu zgłosiło się  prawie 800 osób. Dąbrowski Półmaraton to jeden z największych i najlepszych biegów na tym dystansie na Śląsku. Składowe sukcesu to niepowtarzalna, szybka trasa prowadząca m.in. wzdłuż dwóch dąbrowskich jezior Pogoria III i IV oraz świetna organizacja. W tym roku nowością będzie wyścig w kategorii Nordic Walking na dystansie 5 km, rozgrywany w ramach Półmaratonu. (O.Górny)

Do V Półmaratonu Dąbrowskiego można się zapisać wypełniając KARTĘ ZGŁOSZENIA

Regulaminy biegów można pobrać z pliku PDF na dole strony.

Tak wyglądały zmagania na trasie IV Półmaratonu Dąbrowskiego.03 stycznia 2012
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl