Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
V PÓŁMARATON DĄBROWSKI JUŻ ZA 103 DNI

Już tylko 103 dni dzielą nas od kolejnego, tym razem jubileuszowego, V Półmaratonu Dąbrowskiego. W tym roku bieg odbędzie się 15 kwietnia. Tradycyjnie jak w latach ubiegłych trasa liczyć będzie ponad 21 km wzdłuż zbiorników Pogorii III i IV a ostatni odcinek trasy, zawodnicy pokonają  głównymi ulicami, biegnąc przez centrum miasta do  mety zlokalizowanej przy Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Centrum”. Start przewidziano o godzinie 11.00 w Ujejscu.  Półmaraton Dąbrowski, organizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji  oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę miłośników biegania. Na starcie I Półmaratonu stanęło 341 zawodników, a cztery lata później, na IV jego edycji do biegu zgłosiło się  prawie 800 osób. Dąbrowski Półmaraton to jeden z największych i najlepszych biegów na tym dystansie na Śląsku. Składowe sukcesu to niepowtarzalna, szybka trasa prowadząca m.in. wzdłuż dwóch dąbrowskich jezior Pogoria III i IV oraz świetna organizacja. W tym roku nowością będzie wyścig w kategorii Nordic Walking na dystansie 5 km, rozgrywany w ramach Półmaratonu. (O.Górny)

Do V Półmaratonu Dąbrowskiego można się zapisać wypełniając KARTĘ ZGŁOSZENIA

Regulaminy biegów można pobrać z pliku PDF na dole strony.

Tak wyglądały zmagania na trasie IV Półmaratonu Dąbrowskiego.03 stycznia 2012
11 listopada 2017

RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Już 11 listopada 2017 r. , promując aktywny tryb życia i wychodząc naprzeciw historii, zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11/11/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl