Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
JAK TRAPERZY NA ALASCE

Śnieg pod nogami, śnieg sypiący na głowę i śnieżne zamiecie. Z tym wszystkim i z własnym zmęczeniem, musieli się zmierzyć zawodnicy startujący w Otwartych Mistrzostwach Ziemi Śląsko-Dąbrowskiej w Wyścigach Psich Zaprzęgów które przez dwa dni rozgrywano w Błędowie. Baza Biwakowo-Campingowo-Rekreacyjna "Eurocamping" stała się na ten czas traperską wioska, w której słychać było szczekanie psów i rozmowy maszerów. Do współzawodnictwa zgłosiło się prawie trzydziestu maszerów ze swoimi zaprzęgami. Klasyfikacja końcowa obejmowała łączny czas w jakim zostały pokonane  trzy etapy, w tym jeden nocny, na jakie podzielono mistrzostwa. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach : MID w której do pokonania była 17 kilometrowa trasa, oraz SPRINT na trasie o długości 7,5 kilometra. Trasy zostały wytyczone w błędowskich lasach i wiodły leśnymi duktami i ścieżkami. Wszystkich zaskoczyła niespodziewana zmiana pogody i opady śniegu. Zawodnicy przyjechali z wózkami sugerując się brakiem śniegu jeszcze w piątek po południu. Na trasie pojawiły się tylko jedne sanie. Pierwszy zaprzęg wyruszył na trasę o godzinie 10.30 a następne w dwuminutowych odstępach. Organizatorami mistrzostw było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej i Klub Sportu i Przygód ZORZA. (O.Górny)

Poniżej w pliku PDF (do pobrania) prezentujemy ostateczne wyniki mistrzostw.17 stycznia 2012
Z NAPĘDEM NA CZTERY ŁAPY
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl