Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
MOS CSIR - ZŁOTO MISTRZOSTW POLSKI

W weekend, od 26 do 29 stycznia odbyły się w Spale Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, gdzie rywalizowali ze sobą najlepsi z całej Polski. Wielu zawodników wykazało się szczytową formą, która potwierdziła się w formie rekordów  Polski i rekordów życiowych.

Kamila Ciba, uczennica Zespołu Szkół Sportowych, zawodniczka MOS CSiR Dąbrowa Górnicza, potwierdziła swoją dominację w Polsce na sprinterskich dystansach i w biegu na 60 metrów nie dała żadnych szans swoim rywalkom. Poprawiając o 13 setnych swój rekord życiowy zdobyła złoty medal w kategorii juniorki młodszej uzyskując rezultat 7,54 s. Do rekordu Polski, który od roku 1974 należy do Zofii Filip zabrakło niespełna 0,05 s. Należy dodać, że wynik Kamili pozwoliłby jej wygrać również rywalizację o dwa lata starszych juniorek, które wpadły na metę z najlepszym czasem 7,55. Tym większe gratulacje dla Kamili i jej trenera Krzysztofa Jaźwińskiego,. Teraz czekają ich przygotowania do sezonu letniego, gdzie główną imprezą będą Mistrzostwa Świata Juniorów w Barcelonie.

Dąbrowę Górniczą reprezentowali również inni zawodnicy. Dobrą formę zaprezentował  Arnold Zdebiak, który w biegu na 200 m poprawił swój rekord życiowy na 22,60 co pozwoliło mu zająć 6 lokatę wśród najlepszych juniorów   w Polsce jak i Paulina Karaś na dystansie 1500 m i Kinga Żukowska na dystansie 1000m uplasowały się na 8 pozycji. Karolina Juszczyk, która od stycznia przeszła z kategorii młodzika do juniora młodszego poprawiła swój rekord życiowy na dystansie 300m – 43,82s. (D.Przewieżlik)06 lutego 2012
ZŁOTO MISTRZOSTW POLSKI
Bieg finałowy Kamili Ciby                                     
Copyright © by photo : MOS-CSiR
Bieg finałowy Kamili Ciby Copyright © by photo : MOS-CSiR
Kamila Ciba na podium (w środku)
Copyright © by photo : MOS-CSiR
Kamila Ciba na podium (w środku) Copyright © by photo : MOS-CSiR
Reprezentacja Dąbrowy Górniczej na HMP 
Copyright © by photo : MOS-CSiR
Reprezentacja Dąbrowy Górniczej na HMP Copyright © by photo : MOS-CSiR

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl