Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
ZE SPORTOWĄ ENERGIĄ WRACAJĄ DO SZKOŁY

Ferie zimowe dobiegły końca. W poniedziałek uczniowie powrócą do swoich szkolnych obowiązków.  Jednak zanim to nastąpi przypomnijmy sobie w jaki sposób dzieci i młodzież spędzili  dwutygodniową przerwę.  Na pewno nie był to czas lenistwa. Wręcz przeciwnie. Wspólnie z Centrum Sportu i Rekreacji uczniowie skutecznie przeciwstawili się zimowej nudzie. Podjęli w tym celu nie lada wysiłek. Wszystkie zajęcia sportowe odbywały się w obiektach CSiR oraz Aqua Parku Nemo. Z wodnych atrakcji codziennie korzystało prawie 500 osób. Wśród dziewczyn największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia taneczno-ruchowe, organizowane w Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Centrum”. Z kolei chłopcy chętniej wybierali zajęcia z zapasów.  Także w tym roku nie zawiedli miłośnicy tenisa. Podczas ferii swoje umiejętności doskonaliło w tej dziedzinie 150 uczestników.  Na brak chętnych nie mogli narzekać również instruktorzy prowadzący zajęcia z koszykówki, piłki nożnej, czy siatkówki, którzy do wspólnej, sportowej zabawy zachęcili łącznie ponad 200 uczniów. Dzieci i młodzież licznie korzystali także z zajęć ogólnorozwojowych w Hali Sportowej przy ul. Swobodnej. Doskonałą kondycją fizyczną może pochwalić się prawie 120 uczestników.  W drugim tygodniu ferii każdy miał możliwość wzięcia udziału w Zimowej Akademii Badmintona.  Rozgrywki odbywały się w Szkole Podstawowej nr 31 w Ząbkowicach.  Drugi semestr szkolny uczniowie rozpoczną zatem z pozytywna energią  i doskonałą kondycją fizyczną. (A. Król)10 lutego 2012
FERIE, FERIE I PO FERIACH
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl