Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
RUSZAJĄ ZAPISY NA II SZÓSTKĘ POGORII

Jeśli szesnaste urodziny masz już za sobą, a do tego lubisz aktywnie spędzać wolny czas, to istnieje co najmniej sześć powodów, by w sobotę 26 maja pojawić się na promenadzie przy akwenie Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, i wziąć udział w drugiej edycji biegu Szóstka Pogorii. Stowarzyszenie Pogoria Biega we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji oraz Wydziałem Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej przygotuje bowiem tego dnia wiele atrakcji dla wszystkich amatorów biegania oraz dyscypliny nordic-walking, dlatego nie zwlekaj i już dziś zapoznaj się z regulaminemwypełnij elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Ponieważ tegoroczna edycja Szóstki Pogorii zostanie rozegrana w Dniu Matki, miło będzie jeśli zabierzcie na zawody swoje mamy, które z natury są najżarliwszymi kibicami, a możliwość dopingowania swych choćby już przerośniętych latorośli będzie dla nich wyjątkowym prezentem, chyba że mamusie same zechcą wybiegać sobie prezent. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyście zabrali również tatusiów, babcie, dziadków, ciocie, wujków, czy kogokolwiek innego, jednak warunkiem koniecznym i zarazem przepustką uczestnictwa jest zabranie ze sobą sporej dawki dobrego humoru. Startujemy o godz. 11:00 na promenadzie przy plaży, po czym w malowniczych okolicznościach wiosennie rozbujanej przyrody, ile sił w nogach i oddechu w płucach, mkniemy asfaltową alejką wokół zbiornika Pogoria III, by po sześciu kilometrach urokliwej trasy, na ostatniej prostej, biegnąc w szpalerze wiwatujących kibiców, wykrzesać z siebie resztki sił i przeciąć linię mety.

Najszybsze biegaczki i biegacze do trzeciego miejsca włącznie, jak również zajęcie trzech pierwszych miejsc pośród pań i panów w dyscyplinie nordic walking zostanie nagrodzonych okolicznościowymi statuetkami, natomiast pomiędzy wszystkich sklasyfikowanych uczestników rozlosujemy całkiem sporo wartościowych nagród. Ponadto Szóstka Pogorii, obok już rozegranego Biegu Walentynkowego oraz wrześniowego Crossu Czwórki, jest biegiem punktowanym na drodze do zdobycia głównego trofeum sezonu, czyli pucharu Grand Prix Pogorii. (J.Pinkosz)

I edycja biegu Szóstka Pogorii odbyła się w 2011 roku przy chłodnej i dzeszczowej pogodzie. Mimo to na starcie stanęło 130 osób(zobacz fotorelację)

 06 marca 2012
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl