Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
OSTATNI MIESIĄC ZAPISÓW NA V PÓŁMARATON DĄBROWSKI

Już 15.04.br. wystartuje jubileuszowy V Półmaraton Dąbrowski. Wszystkim osobom dotychczas niezdecydowanym  do udziału w biegu pozostał ostatni miesiąc, aby dołączyć do zawodników tego prestiżowego biegu. Zapisy przyjmujemy do 6 kwietnia. Po tym terminie nie będą przyjmowane zgłoszenia do biegu. Dla uczestników, którzy dokonają opłaty do 30 marca zostaną przygotowane imienne numery startowe. Udział w biegu jest otwarty dla wszystkich biegaczy, którzy zgłoszą swój start, uiszczą opłatę startową, posiadają aktualne badania lekarskie lub formularz o zdolności do udziału w biegu oraz najpóźniej dnia 15.04.2012r. ukończą 18 lat.

Uczestnicy rozpoczną bieg o godz. 11:00 w Ujejscu. Meta zlokalizowana zostanie przy Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Centrum”. Odcinek będzie liczył 21 km i przebiegał wzdłuż malowniczych terenów przy Pogorii III i IV.

Jednak od 9 kilometra trasa w tym roku  ulegnie zmianie. W celu zapoznania się z nową trasą zapraszamy wszystkich na pierwszy trening, który został zaplanowany na 11 marca. Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 8:30 przed Halą Widowiskowo-Sportową ,,Centrum”. Każdy będzie miał możliwość skorzystania  z szatni oraz pozostawienia bagażu w przechowalni.

Po powrocie dostępne będą także natryski. Wszyscy biegacze zostaną przewiezieni  busem z parkingu Hali do Ujejsca, z którego wystartują zawodnicy Półmaratonu. Atrakcyjne tereny oraz sprzyjające warunki atmosferyczne z pewnością zmotywują wszystkich jeszcze niezdecydowanych do udziału w profesjonalnie przygotowanej imprezie sportowej. Licznie zgromadzona publiczność co roku dzielnie kibicuje naszym zawodnikom, a także dzieciom, biorącym udział w imprezie towarzyszącej pn. ,,Bieg Skrzata”. W ubiegłorocznej edycji Półmaratonu z naszych atrakcji skorzystało ponad 700 osób dorosłych i 400 małych biegaczy.

Dużej dawki emocji dostarcza także Bieg VIP-ów, w którym udział bierze  m.in. Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.

W tym roku nowością będzie wyścig w kategorii Nordic Walking na dystansie 5 km, rozgrywany w ramach Półmaratonu.

Z pewnością również w tym roku nie zabraknie nowych atrakcji i wspaniałych nagród. Impreza organizowana jest cyklicznie przez Centrum Sportu i Rekreacji  oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.  Zapisy na stronach: www.csir.pl, www.maratonypolskie.pl, www.dabrowa.sts-timing.pl (Anna Król)07 marca 2012
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl