Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
NOWY REKORD TRASY PÓŁMARATONU DĄBROWSKIEGO

V Półmaraton Dąbrowski okazał się prawdziwą eksplozją sportowych  emocji i gorącego dopingu publiczności. Bez wątpienia był to wyjątkowy bieg. Zawodnicy przemierzyli tradycyjnie dystans 21 km. Nowa trasa prowadziła od Ujejsca poprzez malownicze tereny wokół Pogorii IV, Parku Zielona i Pogorii III, ulicami miasta aż do mety przed Halą Widowiskowo-Sportową ,,Centrum”.

Został ustanowiony nowy  rekord trasy. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazał się Węgier – Laszlo Toth, który ukończył bieg z wynikiem 1:04:14. Wśród kobiet z najlepszym czasem 01:15:58 na podium stanęła Lilia Fiskovicz.

Po raz pierwszy w tym roku 5 kilometrowy odcinek pokonało 41 zawodników Nordic Walking. Po 30min. i 31s. na mecie pojawił się najlepszy zawodnik - Leszek Mielcarek.

Nie zawiedli również najmłodsi biegacze. 281 uczestników zmierzyło się z dystansami ,,Biegu Skrzata”.

Wśród biegaczy i zawodników Nordic Walking rozlosowano atrakcyjne nagrody. 4 osoby zostały szczęśliwymi posiadaczami skuterów. Do wygrania był także samochód z pełnym bakiem od Mazdy na weekend, czy kupon o wartości 500 zł do wykorzystania w sklepie New Balance.

Organizatorzy – Centrum Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej dziękują sponsorom, wolontariuszom oraz wszystkim służbom, których działania i pomoc przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy. Szczególne podziękowania dla  zawodników za udział w biegu. Zapraszamy na kolejny Półmaraton za rok. Z pewnością nie zabraknie nowych atrakcji i wspaniałych nagród.(Anna Król)

W pliku PDF na dole strony zamieszczamy do pobrania klasyfikację generalna biegu i nordic walking.

16 kwietnia 2012
REKORDOWY V PÓŁMARATON DĄBROWSKI
Copyright © by photo : A. Głąb, O.Górny, D. Nowak

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).