Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
PIĘĆ SETÓW NIEPEWNOŚCI

Reprezentacja Polski siatkarek, w bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku, po pięciu setach, pokonała drużynę Niemiec. Spotkanie rewanżowe w piątek.

Towarzyska potyczka zaczęła się niepozornie. W pierwszym secie zespoły niejako rozpoznawały teren, a gra przebiegała wedle schematu punkt za punkt. Ostatecznie swą niewielką przewagę zaakcentowały polskie siatkarki i zwycięsko zakończyły pierwszy set.

Kolejna partia należała już zdecydowanie do podopiecznych Alojzego Świderka, które szybko odskoczyły rywalkom, wygrywając set siedmioma „oczkami”.

Role odwróciły się w trzeciej odsłonie. Niemki przejęły inicjatywę i wypracowały punktową zaliczkę, której nie oddały do końca seta. Wynik po trzech setach 2:1 dla biało-czerwonych.

Czwarta odsłona meczu była jednostronnym widowiskiem, któremu ton nadały zawodniczki zza Odry. Zdecydowana wygrana Niemek w czwartym secie , doprowadziła do tie-breaka który miał wyłonić zwycięzcę spotkania.

Zespół niemiecki długo prowadził w decydującej partii. Zwrot akcji nastąpił, gdy do zagrywki stanęła Izabela Żebrowska. Uprzykrzała życie Niemkom, które z trudem odbierały posyłane przez nią piłki. Ataki Polek były na tyle skuteczne, że ze stanu 9:14 doprowadziły do zwycięstwa.

Mecz odbył się w ramach przygotowań obu zespołów do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który rozpocznie się 1 maja w Ankarze. W piątek o godz. 17 zespoły rozegrają starcie rewanżowe.

Polska – Niemcy 3:2 (25:23, 25:18, 23:25, 16:25, 16:14)26 kwietnia 2012
POLSKA-NIEMCY 1:0
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny
Copyright © by photo : Olgierd Górny

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl