Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DĄBROWIANKI MIĘDZYNARODOWYMI MISTRZYNIAMI POLSKI

Reprezentantki MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza, w dniach  27-28.04.2012 roku, wzięły udział w odbywających się w Zamościu Mistrzostwach  Polski Juniorek w zapasach. Dziewczęta wystartowały w cztero osobowym składzie.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Jowita Wrzesień która w kategorii wagowej do 59 kilogramów, wywalczyła brązowy medal. Na wysokim,  piątym miejscu,  uplasowała się druga z dąbrowskich zapaśniczek,  startująca w kategorii do 55 kilogramów,  Aleksandra Pala. Pozostałe dwie zawodniczki wystartowały w kategorii do 51 kilogramów. Ewa Finowska uplasowała się na siódmej pozycji a Katarzyna Łyszczarz na miejscu ósmym.

Natomiast już tydzień później, 4 i 5 maja, czyli w długi weekend, w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek. Był to bardzo ważny start dla dąbrowskich zapaśniczek. Decydował o miejscach w Reprezentacji Kraju, a co za tym idzie o powołaniach na mające się odbyć w lipcu w Katowicach  Mistrzostwa Europy tej grupy wiekowej.

W zawodach oprócz Polek wystartowały również reprezentantki Czech, Dani i Niemiec. Dąbrowę Górniczą reprezentowały dwie zawodniczki : Dominika Jupowicz w kategorii do 38 kilogramów i Ewa Finowska w kategorii do 40 kilogramów. Niestety z przyczyn zdrowotnych nie wystartowała Anna Myca, która po wywalczeniu medalu na Mistrzostwach Europy w 2011roku, wygrała również rywalizację ze swoimi rywalkami podczas Pucharu Polski zapewniając sobie tym samym start na Mistrzostwach.

Pomimo nieobecności swojej starszej koleżanki, zawodniczki  dąbrowskiego MOS-CSiR bardzo dobrze zaprezentowały się w Stargardzie Szczecińskim. Wywalczyły dwa złote medale i tym samym zostały Międzynarodowymi Mistrzyniami Polski.  Dominika, po wygraniu Pucharu Polski, potwierdziła że jest faworytką w swojej kategorii wagowej i w pierwszym pojedynku, kładąc na plecy, pokonała swoją największą rywalkę, Aleksandrę Górecką z Gdańska, reprezentantkę naszego kraju podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata.

Ta wygrana pozwoliła naszym dziewczynom nabrać pewności siebie, a kolejne pojedynki pokazały że dąbrowianki bardzo dobrze przygotowały się do tych zawodów. Niestety, nie miała szczęścia Ewa Finowska która  rywalizowała w kategorii w której start na Mistrzostwach Europy zapewniła sobie już wcześniej Anna Myca.

Po bardzo udanych startach wzrosły apetyty na kolejne medale dąbrowskich zapaśniczek. Najbliższe zawody to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w ostatnim tygodniu czerwca a dwa tygodnie później Mistrzostwa Europy, podczas których liczymy na udział dwóch podopiecznych trenera Adama Ćwika : Dominiki Jupowicz w kategorii do 38 kilogramów i Anny Mycy w kategorii do 40 kilogramów.