Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
SREBRNA WIKTORIA Z SP31

W weekend, od 18 do 20 maja w Kobylnicy koło Słupska, rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. Dąbrowę Górniczą reprezentowała Wiktoria Adamek, uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 31.

Świetnie dysponowana Wiktoria została wicemistrzynią Polski , potwierdzając po złocie zdobytym w deblu, rewelacyjną formę i ogromny talent.

Wiktoria rozstawiona z numerem 2, w drodze do półfinału bardzo  łatwo wygrywała z kolejnymi przeciwniczkami , udowadniając że jest w doskonałej formie. Półfinał to już wielki stres i huśtawka ; pierwszy set przegrany do 10 , drugi wygrany do 9 czyli w normalnym stylu Wiktorii.

Trzeci set to ciśnienie na poziomie zawału trenera i po zaciętej walce wygrana do 19. W finale  przy prowadzeniu w pierwszym secie 9:4, zacina się maszynka i przegrana do 13. Drugi set również przegrany pomimo zaciętej walki i ubiegłoroczna mistrzyni, również Wiktoria, z Suchedniowa pozostaje niepokonana.

- System do dwóch przegranych zmusił jeszcze „Ryżą” do udowodnienia srebra. Wygrała bezproblemowo z Hanią z Lublińca  i wróciliśmy w doskonałych nastrojach - podsumowuje start swojej podopiecznej Marian Krupa, trener i jednocześnie dyrektor SP 31.

Wiktoria treningi badmintona rozpoczęła przed czterema laty. Jest wychowanką trenera Mariana Krupy. Swoje pierwsze medale zdobywała na turniejach o Grand Prix Dąbrowy Górniczej, które są rozgrywane cyklicznie w SP 31 a których współorganizatorem jest Centrum Sportu i Rekreacji.

23 maja 2012
MEDAL WIKTORII

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).