Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
GOTOWE DO MISTRZOSTW EUROPY

Od 29 czerwca do 1 lipca 2012 roku w Gorlicach , odbywała się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych "Małopolska 2012". Są to Mistrzostwa Polski  grupy wiekowej juniorów młodszych.

W tym roku dąbrowskie zapasy reprezentowały trzy zawodniczki : Dominika Jupowicz (40kg), Ewa Finowska (40 kg) i Anna Myca (43kg). Podopieczne Adama Ćwika już w pierwszych pojedynkach pokazały bardzo dobre przygotowanie.

Wszystkie wygrały po dwie walki i wszystkie awansowały do finałów.

W walce  o miano najlepszej w kategorii  do 40 kilogramów, spotkały się Ewa Finowska z Dominiką Jupowicz. Po zaciętej pierwszej rundzie wygranej  przez Dominikę, w drugiej o zwycięstwie zadecydowała „klamra”. Prawo zapinania uchwytu wylosowała Ewa, jednak nie zdołała wykorzystać swojej szansy i to Dominika Jupowicz została Mistrzynią Polski na rok 2012.

W kategorii do 43 kilogramów Anna Myca uległa w walce finałowej Dominice Szynkowskiej.

Zawody te były  ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy które odbędą się  od 17 do 19 lipca w Katowickim Spodku. W tym roku Polskę będą reprezentowały dwie zawodniczki z Dąbrowy Górniczej: Dominika Jupowicz  (kategoriia do 38 kg ) oraz  Anna Myca (kategoria do 40 kg ). 

Ania będzie walczyła  o kolejny medal, przed rokiem zajęła trzecie miejsce.13 lipca 2012
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej
09 września 2017

Pogoria Duathlon Dąbrowa Górnicza zastąpi Maraton Rolkowo-Rowerowy !

Już 9 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zawody.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl