Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
TYLKO ANIA Z MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY

Zawody w zapasach kobiet zakończone. Polska w klasyfikacji drużynowej zajęła 3 miejsce a Anna Myca 40 kg ( CSiR Dąbrowa Gornicza) zdobyła brązowy medal.

O medale walczyły jeszcze Natalia Kubaty 52 kg (Slavia Ruda Śląska), Sara Kaźmierowska 60 kg (Tęcza Środa Wielkopolska), Agata Tatar 70 kg (Dąb Brzeźnica), ale swoje walki przegrały i ostatecznie zajęły 5 miejsce.

Pierwszego dnia w zapasach kobiet aż 4 zawodniczki walczyły o brązowy medal:  Dominika Jupowicz (38 kg) MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza, Dominika Szynkowska (43 kg) Suples Kraśnik,  Joanna Stysło (49 kg) Cement Gryf Chełm i Katarzyna Mądrowska (56 kg)  Feniks Stargard Szczeciński.

Niestety żadna z naszych zawodniczek nie wykorzystała szansy i przegrała walkę o medal, ostatecznie zajmując 5 miejsce w turnieju.

Anna Myca zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Europy w zapasach. Zawodniczka MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza powtórzyła zeszłoroczny sukces i podczas rozgrywanych w Katowicach zawodach,  jako jedyna reprezentantka Polski, wywalczyła miejsce na podium.

Druga z podopiecznych Adama Ćwika, Dominika Jupowicz przegrała walkę o brązowy medal i zajęła 5 miejsce.

Na małej hali katowickiego Spodka, od 17 do 22 lipca, walczyło około 550 zawodników i zawodniczek w wieku 15-17 lat, reprezentujących 36 krajów starego kontynentu.