Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
SURVIVALOWI SENIORZY

Przez dwa dni, w pierwszy październikowy weekend, w Błędowie znowu pojawili się amatorzy survivalu. Przez dwa wakacyjne miesiące błędowskie lasy przemierzały dzieci i młodzież. Uczyli się poruszania w terenie z mapą i kompasem, budowali szałasy i przeprawiali się przez rzekę.

W sobotę i niedzielę, 6 i 7 października w Błędowie pojawili się starsi amatorzy życia w zgodzie z przyrodą. Byli to uczestnicy pilotażowej imprezy dla seniorów " Misja Specjalna 50+", której organizatorami było Centrum Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie Integracji Międzypokoleniowej ,,Od Juniora do Seniora”. Impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podrazy oraz Posłanki Beaty Małeckiej-Libery.

Uczestnicy, podobnie jak wnuki, przemierzali pieszo las i bagna. Dla mniej zaprawionych w pieszych wędrówkach, organizatorzy przewidzieli przejażdżkę samochodem terenowym.

W zawodach strzeleckich, cieszących się dużym zainteresowaniem, seniorzy okazali się lepsi od młodszego pokolenia, częściej trafiając 10 punktów.

Ci ktorzy nie czuli potrzeby strzelania do tarczy mogli spróbować swoich sił w "łowach na lisa". Łowy na lisa to zawody krótkofalarskie polegające na odnalezieniu ukrytego nadajnika za pomocą anteny kierunkowej i odbiornika wyposażonego w słuchawki.

Na zakończenie pierwszego dnia odbyły się warsztaty piosenki biesiadnej oraz wspólne, integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dla złaknionych mocniejszych wrażeń przewidziano jeszcze jedną atrakcję - nocny spacer po lesie z minimalnym wykorzystaniem latarek.

Niedzielne plany pokrzyżowała niestety zmiana pogody. Mimo padającego deszczy i znacznego ochłodzenia, uczestnicy na brak zajęć nie mogli narzekać. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty węzłów makramowych z wykorzystaniem których wyplatano survivalowe bransoletki. Nie brakowało też chętnych do nauki przydatnych węzłów - ratunkowego, podwójnej ósemki czy zderzakowego.

Jednak czas szybko mijał i wielkimi krokami zbliżało się zakończenie Misji. Na uroczystym zakończeniu i podsumowaniu najlepsi otrzymali dyplomy a wszyscy uczestnicy pamiątkowe upominki.

Wracając do domów w doskonałych nastrojach i z nowymi umiejętnościami, wszyscy uczestnicy Misji deklarowali chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

(O.Górny)09 października 2012
SURVIVAL 50+ - HITEM JESIENI
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR

zobacz całą galerię

11 listopada 2017

RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Już 11 listopada 2017 r. , promując aktywny tryb życia i wychodząc naprzeciw historii, zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11/11/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl