Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
NIESPODZIANKI NA MIKOŁAJA

Laureaci IV Przeglądu Twórczości Uczniów Dąbrowskich Szkół o Puchar Prezydenta Miasta odebrali dziś, 5 grudnia, nagrody w Urzędzie Miejskim w Sali Sesyjnej. Nie zabrakło emocjonujących chwil w oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenie wyników. Statuetki, dyplomy i atrakcyjne nagrody były doskonałym uhonorowaniem talentu i pracy uczniów oraz  nauczycieli dąbrowskich szkół.

Pierwsza edycja Przeglądu Twórczości Uczniów Dąbrowskich Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej odbyła się w 2009 roku. Od początku swojego istnienia jest to impreza wspierająca coroczną akcję charytatywną  ,,Graj i Pomagaj”. Idea Przeglądu to przede wszystkim zaangażowanie dzieci i młodzieży z Dąbrowy Górniczej w pomoc dzieciom niepełnosprawnym z naszego miasta.

W latach 2009-2010 w ramach Przeglądu odbywały się konkursy: muzyczny, taneczny, plastyczny. Od 2011 roku do w/w kategorii dołączył konkurs fotograficzny. Swój talent prezentują uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. ‬Ze względu na różnorodność dziedzin każdy znajdzie interesującą dla siebie formę przekazania emocji i umiejętności.‭

Poza atrakcyjnymi nagrodami,‭ wybrani ‬laureaci Przeglądu prezentują swój repertuar‭ ‬na scenie podczas  imprezy charytatywnej ‬,,Graj i Pomagaj‭” ‬w Hali Widowiskowo-Sportowej‭ ‬,,Centrum‭”‬.‭ ‬Tam odbywa się wernisaż prac plastycznych oraz nagrodzonych fotografii, z których dochód zostaje przekazany na rzecz osób niepełnosprawnych.

W latach 2009-2010 zbieraliśmy fundusze dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Słabowidzących i Niewidomych. Podczas dwóch ostatnich edycji wspomagamy Zespół Szkół nr 6 w Dąbrowie Górniczej.

Przegląd już na stałe wpisał się jako impreza towarzysząca akcji charytatywnej Graj
i Pomagaj. Z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę artystycznie utalentowanych dzieci
i młodzieży z dąbrowskich szkół.  Uczestnikiem konkursu muzycznego był m.in.: uczeń
I Liceum Ogólnokształcącego Dawid Podsiadło – laureat II edycji programu X-Factor.

W ubiegłym roku udział w Przeglądzie wzięło 390 uczniów. Tegoroczna edycja zgromadziła 424 uczestników.

W konkursie tanecznym zaprezentowało się 103 uczniów.

Do konkursu plastycznego zgłoszono 200 prac.

W konkursie fotograficznym udział wzięło 46 osób.

Swój talent muzyczny zaprezentowało 75 uczniów.

(Anna Król)

LAUREACI IV PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW DĄBROWSKICH SZKÓŁ O PUCHAR

PREZYDENTA MIASTA DĄBROWY GÓRNICZEJ

KONKURS TANECZNY                                 103 uczestników


Zespoły taneczne (dzieci do 13 lat)                             63 osoby

I miejsce      Zespół Taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 12
II miejsce     Zespół Taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 31
III miejsce     Zespół Taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 20

Zespoły taneczne (młodzież powyżej 14 lat)                        31 osób

II miejsce     Zespół Taneczny z Zespołu Szkól Ekonomicznych
II miejsce     Nie przyznano
III miejsce     Nie przyznano

Soliści (młodzież powyżej 14 lat)                             7 osób

I miejsce     Joanna Siodłak           II Liceum Ogólnokształcące
II miejsce     Klaudia Łonak           Gimnazjum nr 4
III miejsce     Natalia Bierońska     Zespół Szkół Ekonomicznych

Soliści (dzieci do 13 lat)

I miejsce     Nie przyznano
II miejsce     Nie przyznano
III miejsce     Nie przyznano

Pary lub duety taneczne (dzieci do 13 lat)

I miejsce     Nie przyznano
II miejsce     Nie przyznano
III miejsce     Nie przyznano

Pary lub duety taneczne (młodzież powyżej 14 lat)         2 osoby

I miejsce     Nie przyznano
II miejsce     Nie przyznano
III miejsce     Nie przyznano

Grand Prix - Damian Cetera Zespół Szkół Plastycznych

KONKURS PLASTYCZNY            200 uczestników              II etap 32 osoby

Szkoły Podstawowe kl. I-III


I miejsce     Igor Strzelecki     Szkoła Podstawowa nr 21
II miejsce     Błażej Klimczak     Szkoła Podstawowa nr 21
III miejsce     Wojtek Łaszczyca     Szkoła Podstawowa nr 18

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI


I miejsce      Julia Kwas         Szkoła Podstawowa nr 21
II miejsce     Milena Bucka         Szkoła Podstawowa nr 20
III miejsce     Weronika Borkowska Szkoła Podstawowa nr 21

Szkoły Gimnazjalne

I miejsce     Sandra Zięba         Gimnazjum nr 6
II miejsce     Pola Janiszewska     Gimnazjum nr 4
III miejsce     Michał Kiercz     Gimnazjum nr 4

Szkoły Ponadgimnazjalne


I miejsce     Klaudia Kadłubiec     Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej
II miejsce     Paulina Gawron     II Liceum Ogólnokształcące
III miejsce     Kamila Rutka         Zespół Szkół Ekonomicznych

Grand Prix  -   Nina Madura      Szkoła Podstawowa nr 21

KONKURS MUZYCZNY                     75 osób

Szkoły Podstawowe kl. I-III

Soliści wokaliści:

I miejsce     Patrycja Rosołowska         Szkoła Podstawowa nr 31   
II miejsce    Nie przyznano
III miejsce    Nie przyznano

Soliści instrumentaliści   

I miejsce     Mateusz Tyszczak         Szkoła Podstawowa nr 13
I miejsce     Julia Kazior                     Szkoła Podstawowa nr 31
II miejsce    Nie przyznano
III miejsce    Nie przyznano

Zespoły wokalno-instrumentalne

I miejsce     Zespół ,,Małe Słowiki”                Szkoła Podstawowa nr 8
II miejsce     Zespół ,,Roztańczone Nutki”     Szkoła Podstawowa nr 12
III miejsce     Nie przyznano

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI

I miejsce             Nikola Dzięcioł                    Szkoła Podstawowa nr 8   
II miejsce            Martyna Szczęsna             Szkoła Podstawowa nr 21
III miejsce            Martyna Jastrzębska         Szkoła Podstawowa nr 16
Wyróżnienie:     Zespół ,,Słowiki”                 Szkoła Podstawowa nr 8

Szkoły Gimnazjalne

I miejsce      Zespół ,,Iłanda”                                             Zespół Szkół Specjalnych nr 5
II miejsce     Wiktoria Haberko                                           Gimnazjum nr 4
II miejsce    Zuzanna Tulej                                                Gimnazjum nr 4
III miejsce    Aleksandra Kobiela/Karolina Zasadzień       Gimnazjum nr 4
Wyróżnienie    Agnieszka Szczypka/Marta Corradini     Gimnazjum nr 4

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce      Agata Michta                    Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej
I miejsce     Katarzyna Głowacka        I Liceum Ogólnokształcące
II miejsce     Klaudia Skibińska             Zespół Szkół Ekonomicznych
III miejsce     Nie przyznano

Grand Prix      Nie przyznano

KONKURS FOTOGRAFICZNY                  46 osób

Szkoły Podstawowe kl. I-III


I miejsce      Kacper Szymankiewicz     Szkoła Podstawowa nr 20
II miejsce     Weronika Łebek                  Szkoła Podstawowa nr 8
III miejsce    Zuzanna Wierzbicka           Szkoła Podstawowa  nr 8

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI


I miejsce       Julia Zielińska              Szkoła Podstawowa nr 16
II miejsce       Karolina Zyguła          Szkoła Podstawowa nr 27
III miejsce      Oliwia Wachocz         Szkoła Podstawowa nr 8

Szkoły Gimnazjalne

I miejsce      Małgorzata Dymowska     Gimnazjum nr 3
II miejsce     Marta Grębosz                  Gimnazjum nr 13
III miejsce    Roksana Pańpuch             Gimnazjum nr 3

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce      Małgorzata Cuber         Techniczne Zakłady Naukowe
II miejsce     Adrianna Antas             II Liceum Ogólnokształcące
III miejsce    Sylwia Piputa                Zespół Szkół Ekonomicznych

Grand Prix  -  Daria Wróbel            Szkoła Podstawowa nr 8



05 grudnia 2012
NAGRODZONE PRACE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM
ADRIANNA ANTAS II LO II MIEJSCE
ADRIANNA ANTAS II LO II MIEJSCE
DARIA WRÓBEL SP-8 GRAND PRIX
DARIA WRÓBEL SP-8 GRAND PRIX
JULIA ZIELIŃSKA SP-16 I MIEJSCE
JULIA ZIELIŃSKA SP-16 I MIEJSCE

zobacz całą galerię

NAGRODY ROZDANE
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR
Copyright by Olgierd Górny / CSiR

zobacz całą galerię

24 czerwca 2017

NOC SIATKOJAŃSKA

Przed nami pełna atrakcji Noc Siatkojańska...

czytaj więcej
09 września 2017

Duathlon zastąpi Maraton Rolkowo-Rowerowy !

Już 9 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zawody.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» NOC SIATKOJAŃSKA 24/06/17» Duathlon zastąpi Maraton... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl