Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
PONAD 8 TYSIĘCY WSPARCIA

W niedzielę 9 grudnia, po raz szósty hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum” zapełniła się ludźmi o otwartych sercach a także i portfelach. Sprawiła to charytatywna impreza „Graj i Pomagaj”, która od sześciu lat jest organizowana przez Centrum Sportu i Rekreacji.

Punktualnie o godzinie 16 uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Dąbrowy Górniczej, Zbigniew Podraza oraz dyrektor CSiR, Dagmara Molicka.

Impreza jest również artystycznym podsumowaniem cyklicznego Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Dąbrowskich Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Celem jaki przyświeca organizatorom akcji od jej pierwszej edycji jest zbiórka funduszy na cele charytatywne.

Szósta, tegoroczna edycja, podobnie ja poprzednia, zbierała środki na wsparcie i pomoc dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 6. Z zebranych rok temu funduszy szkoła zakupiła pomoce dydaktyczne ułatwiające i wzbogacające pracę z uczniami. Środki pozyskiwane są na dwa sposoby. Jednym są wpływy od sponsorów, drugim licytacja atrakcyjnych gadżetów przekazywanych przez sportowców, artystów oraz znane osoby.

W tym roku licytowano między innymi koszulkę koszykarską z autografami drużyny MKS Dąbrowa Górnicza, piłkę reprezentacji Polski w siatkówce kobiet również z podpisami zawodniczek a także najnowszą płytę Ani Dąbrowskiej, która dzień wcześniej odwiedziła Dąbrowę z koncertem promującym płytę.

Licytacje przeplatały koncert galowy laureatów Przeglądu. Na scenie pojawili się soliści i zespoły muzyczne. Koncert rozpoczęła orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych pod dyrekcja Joanny Neidek.

Po niej zaprezentował się zespół Zespołu Szkół Specjalnych nr 6. Później na scenie kolejno prezentowali się: zespół taneczny z ZSE, zespół wokalny „Młode Słoowiki” z SP8, cheerleaderki MOS-CSiR, zespół taneczny i wokalistka Patrycja Rosołowska z SP 31 oraz zespół taneczny z SP 12 i Nikola Dzięcioł z SP 8.

Po wstępnym podliczeniu okazało się że na dzień dzisiejszy udało się zebrać w sumie 8.060 zł. Z tego 4.550 zł od sponsorów oraz 3.510 zł  z licytacji i sprzedaży cegiełek. Kwota ta jednak może jeszcze ulec zmianie.

(O.Górny)

 12 grudnia 2012
ZAGRALIŚMY PO RAZ SZÓSTY
Copyright © by photo:Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo:Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo:Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo:Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo:Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo:Olgierd Górny / CSiR

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl