Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
LÓD MOŻE BYĆ GROŹNY

Rozpoczęły się zimowe ferie w śląskich szkołach. Wielu ucznów wyjedzie na zasłużony wypoczynek. Wielu jednak zostanie w miastach i tam będzą spędzać wolny od nauki czas.

W wielu miastach, w parkach i na terenach rekreacyjnych znajdują się zbiorniki wodne które obecnie pokryła warstwa lodu.Taki lód aż kusi aby sie na nim poślizgac, pojeździć na łyżwach.

Ale lód może być groźny, rzadko wiemy jaka jest grubość lodowej pokrywy i czy wytrzyma nasz ciężar. Nierozważne wejscie na zamarzniętą tafle może skończyć się załamaniem lodu i przymusową kąpielą w lodowatej wodzie.

Jak się wtedy zachować, co robic gdy sami wpadniemy do wody i jak postępować gdy jesteśmy świadkami takiej sytuacji oraz jak udzielić pomocy i bezpoiecznie przeprowadzić akcję ratunkową?

To wszystko pokazali ratownicy dąbrowskiego WOPR-u i Państwowej Straży Pożarnej w czasie pokazu ratownictwa lodowego które odbyło się na zamarzniętym zbiorniku Pogoria III w piątek 8 lutego.

Ze swej strony zachęcam do zapoznania się z instrukcją postępowania w takiej ekstremalnej sytuacji przygotowanej przez instruktora i wykładowcę WOPR, Andrzeja Latosika.

Całe opracowanie można pobrać z pliku PDF na dole strony.

(O.Górny)09 lutego 2013
POKAZ RATOWNICTWA LODOWEGO
Copyright © by photo: Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo: Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo: Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo: Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo: Olgierd Górny / CSiR
Copyright © by photo: Olgierd Górny / CSiR

zobacz całą galerię

06 października 2017

VI MEMORIAŁ AGATY MRÓZ OLSZEWSKIEJ

Siatkarskie rozgrywki odbędą się w dniach 6-8 października w Hali Widowiskowo-Sportowej

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» VI MEMORIAŁ AGATY MRÓZ OLSZEWSKIEJ 06/10/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl