Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
CZTERY MEDALE DLA MOS-CSiR DĄBROWA GÓRNICZA

Cztery medale to dorobek jaki przywiozły zapaśniczki MOS-CSiR z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorek i Kadetek w zapasach. Zawody odbywały się od 1 do 3 mareca w Brzeźnicy.

W grupie juniorek dziewczyny z Dąbrowy Górniczej zdobyły trzy medale.

Magdalena Finowska startująca w kategorii wagowej do 48 kilogramów po wygraniu dwóch pierwszych pojedynków w walce finałowej musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy, jednak niewątpliwie vice mistrzostwo w tak prestiżowych zawodach może zaliczyć do sukcesów.

Kolejną z naszych reprezentantek była wracająca po kontuzji Klaudia Krukowska, startująca w kategorii do 51 kilogramów. Klaudia już w pierwszym pojedynku wygranym z Moniką Czakowską pokazała, że wraca do rywalizacji w bardzo dobrej formie. Jednak dopiero walka półfinałowa miała pokazać prawdziwą wolę walki. Pojedynek Klaudii z Joanną Stysło, brązową medalistką Mistrzostw Europy kadetek w 2011 roku, rozpoczął się od skromnego prowadzenia reprezentantki Dąbrowy. Jej rywalka szybko jednak odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Przy stanie rywalizacji 4:1 Klaudia zainicjowała jeszcze jedną akcję w której popisała się najefektowniejszym rzutem turnieju po którym położyła swoją rywalkę na plecy.

W walce finałowej dąbrowianka spotkała się z Paulą Kozłow (Mistrzyni Europy kadetek 2010) przegrywając ten pojedynek (0:1) (0:1). Klaudia zakończyła rywalizację z tytułem Międzynarodowej Vice Mistrzyni Polski.

Trzeci medal dla Dąbrowy Górniczej wywalczyła Jowita Wrzesień startująca w wadze do 59 kilogramów. Nasza zawodniczka wróciła z zawodów z niedosytem ponieważ uległa w walce półfinałowej Katarzynie Mądrowskiej (III miejsce Mistrzostw Europy kadetek 2011, III miejsce Mistrzostw Świata kadetek 2012). Ostatecznie z mistrzostw przywiozła brązowy medal.

W grupie wiekowej kadetek wystartowały dwie nasze reprezentantki.

Dominika Jupowicz w kategorii do 40 kilogramów wywalczyła srebrny medal przegrywając jedynie walkę ze swoją rywalką w kadrze narodowej Aleksandrą Górecką.

Natomiast Ewa Finowska startując w kategorii do 43 kilogramów, została ostatecznie sklasyfikowana na miejscu piątym.

Bardzo dobry start naszych juniorek pozwolił uplasować się CSiR Dąbrowa Górnicza na IV miejscu w klasyfikacji drużynowej, przed nami znalazły się tylko ekipy z Chełma, Ukrainy i Poznania.

(MOS)
 04 marca 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl