Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
TOUR DE POLOGNE ZNOWU W DĄBROWIE

W tym roku po raz kolejny kolarze Tour de Pologne odwiedzą Dąbrowę Górniczą. W czasie 70 Tour de Pologne, podobnie jak przed rokiem, w Dąbrowie będzie zlokalizowana premia specjalna.

Będzie to już czwarty raz, kiedy trasa największego wyścigu kolarskiego w Polsce przebiegać będzie przez Dąbrowę Górniczą i teren Zagłębia Dąbrowskiego.

- Aby uczcić jubileuszowy 70. Tour de Pologne, chciałem przygotować dla fanów kolarstwa coś specjalnego. Start z włoskiego regionu Trentino to spełnienie moich marzeń. Dolomity to miejsce, gdzie zapisywała się ważna karta dla kolarstwa i dlatego zawsze pragnąłem choć na chwilę przenieść Tour de Pologne UCI World Tour właśnie w te rejony – wyjaśnia Czesław Lang, dyrektor generalny TdP.

W dolomitowej scenerii kolarze pokonają dwa etapy. Później przeniosą się do Polski. 30 lipca pojadą z Krakowa do Rzeszowa.
Dzień później będą się ścigać na ponad 230km odcinku z Tarnowa do Katowic. Wtedy właśnie zawitają do Dąbrowy Górniczej.

- Zawodnicy wjadą do Dąbrowy Górniczej od strony Sławkowa, drogą krajową nr 94. Zjadą w Al. Róż i na rondzie Merkury skręcą w lewo. Tak jak w zeszłym roku, przed Pałacem Kultury Zagłębia znajdzie się premia specjalna. Na rondzie Centrum pojadą w lewo. Ulicami Kościuszki, Górniczą i Legionów
Polskich dotrą do ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu-Zagórzu – opowiada Damian Rutkowski, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

Kolejne etapy wytyczono na odcinkach: Nowy Targ – Zakopane, Bukowina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska, Wieliczka – Kraków.

W 2010 i 2011r. w Dąbrowie kolarze kończyli zmagania etapowe. W zeszłym roku, podobnie jak i w tym, w mieście ulokowana była premia specjalna.25 marca 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl