Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DWA SREBRA MISTRZOSTW POLSKI

Dwa srebrne medale  przywiozły dąbrowskie zapaśniczki z Mistrzostw Polski Seniorek które odbyły się w dniach 11-12 maja 2013 roku w Środzie Wielkopolskiej. Tak udanego występu na zawodach tej rangi nasze zawodniczki jeszcze nie miały.

Aleksandra Michałek startująca w kategorii wagowej do 48 kilogramów, pierwsze dwie walki rozstrzygnęła na swoją korzyść już w pierwszych rundach, kładąc swoje przeciwniczki na plecy. W walce finałowej pomimo faktu, że to Ola była zdecydowanie aktywniejsza, nie sprostała swojej przeciwniczce, Annie Łukasiak (0:1, 0:1).

To trzeci medal jaki zdobyła Ola dla MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza na Mistrzostwach Polski seniorek. Wcześniejsze dwa krążki wywalczyła w latach: 2010 medal srebrny a w 2011roku medal brązowy.

Do niezwykle udanych może zaliczyć swój udział w zawodach Jowita Wrzesień, która startując w kategorii do 63 kilogramów, tak jak jej starsza koleżanka wygrała swoje pierwsze walki. Jowita pokonała swoje przeciwniczki zdecydowaną przewagą punktową i w ten sposób awansowała do finału. W walce finałowej zmierzyła się z piątą zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Moniką Michalik.

W tej walce to Jowita była zawodniczką zdecydowanie aktywniejszą, to ona narzucała tempo, jednak doświadczenie Moniki okazało się kluczowe dla tego pojedynku. Jowita przegrała walkę, ale fakt, że zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski Seniorek pokazuje jak duży potencjał tkwi w tej  młodej zawodniczce. Warto przypomnieć, że Jowita w tym roku wywalczyła już Puchar Polski Seniorek.

Kolejną zawodniczką która ze Środy Wielkopolskiej wróciła z powodem do zadowolenia jest Anna Myca. Niespełna osiemnastoletnia zawodniczka, która toczyła wyrównane  walki ze starszymi od siebie rywalkami w kategorii do 48 kilogramów. Ania tak jak jej starsze koleżanki wygrała dwa pierwsze pojedynki. W walce o finał przegrała z Anną Łukasiak, natomiast w walce o medal brązowy uległa Angelice Głąb. Jednak fakt prowadzenie walki w sposób zdecydowany i bezstresowy pokazuje waleczność tej młodej zapaśniczki.

Sukcesy osiągane przez Anię na zawodach międzynarodowych dały jej dużą wiarę w siebie. Piąte miejsce, jakie  Ania przywiozła z tych zawodów to dobra prognoza na przyszłość.

Czwarta z naszych zapaśniczek,  Magdalena Finowska, startująca w wadze do 55 kilogramów to dziewczyna niezwykle pracowita, która w ostatnim czasie zrobiła duże postępy jeżeli chodzi o technikę i sposób prowadzenia walki. Magda zajęła 10 miejsce co pokazuje, że  jednak potrzebuje jeszcze trochą doświadczenie i pewności siebie.

Warto nadmienić że Magda w tym roku była już Międzynarodową V-ce Mistrzynią Polski juniorek.

Podsumowując występ na seniorskich matach:  zapaśniczki z Dąbrowy Górniczej wywalczyły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Pozwoliło to stanąć na podium również trenerowi sekcji zapaśniczej MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza, Adamowi Ćwikowi.

Biorąc pod uwagę fakt, że na zawodach wystartowały zawodniczki z 26 klubów z całej Polski, możemy być dumni zarówno z naszych zapaśniczek jak i ich trenera.

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).