Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
STAŁO SIĘ NIEMOŻLIWE, ŁODZIANIE W SZOKU

Kolejna odsłona koszykarskich zmagań w półfinale rozgrywek Play Off rozpoczęła się szybką grą obydwu zespołów. Zapowiadało to niesamowite emocje do ostatniego gwizdka. Po killku błedach przeciwnka dąbrowski zespól zdołał uzyskać przewagę 6:2. Łodzianie jednak nie mieli zamiaru popełnić błędu z pierwszego spotkania i szybko zaczęli odrabiać straty. Pierwszą kwartę zakończyli z 6 punktową przewagą (18:24). Taki stan rzeczy trwał przez dalszą część spotkania. Mimo usilnych prób zagłębiowskim koszykarzom nie udało się zniwelować przewagi. Druga i trzecia kwarta spotkania kończyła się zwycięstwem drużyny prowadzonej przez Piotra Zycha (12:19, 13:14). Metamorfoza w dąbrowskim zespole nastąpiła w ostatniej, jak się wydawało, odsłonie spektaklu. Zmobilizowani przez Wojciecha Wieczorka dąbrowianie zaczęli odrabiać straty. Mimo coraz lepszej i skuteczniejszej gry, na 6 minut przed końcem spotkanie przegrywali 12 punktami. Jednak konsekwencja i dokładność w rozgrywaniu piłki zaczęły przynosić efekty i różnica punktowa zaczęła maleć. Dwadzieścia sekund przed końcem regulaminowego czasu tablica wyswietlała wynik 71:74 dla łodzian, którzy już byli pewni że nie przegrają tego spotkania. Ich plany pokrzyżował na dwie sekundy przed kończącą spotkanie syreną Marek Piechowicz, rzucając za trzy i doprowadzając do remisu 74:74. Pięć minut dogrywki to dominacja na parkiecie dąbrowskiego zespołu który rozwiał marzenia łódzkiej drużyny o zwycięstwie. Przebudzony w czwartej kwarcie spotkania zespół  Wojciecha Wieczorka odniósł drugie zwycięstwo (89:82) i zrobił kolejny krok przybliżający go do gry w Ekstraklasie. Aby awansować dąbrowianom wystarczy jeszcze tylko jedna wygrana. (O.Górny)

18 kwietnia 2011
EKSTRAKLASA CORAZ BLIŻEJ...
Drugie zwycięstwo MKS w Play Off to wieksze szanse na grę w Ekstraklasie. Fot.Olgierd Górny