Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
ZŁOTO-SREBRNA „RYŻA” i SREBRO W MĘSKIM DEBLU

Ogromnym sukcesem zawodników UKS Ząbkowice zakończyły się rozegrane od 17 do 19 maja w Suchedniowie Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. Wiktoria Adamek „Ryża” potwierdziła dominację w Polsce wygrywając po bardzo emocjonujących i zaciętych spotkaniach turniej indywidualny.

Walkę finałową o złoty krążek wygrała 2:0, w setach do 12 i 15.

Z powodu ogromnych emocji w walce o złoto, w grze podwójnej Wiktoria w parze z Izabelą Pajek z Suchedniowa po wygraniu pierwszego seta z parą I.Jajko-A.Szymaszek, stanęły, przegrywając do przerwy 11 do 2 a w konsekwencji całego seta. W secie trzecim, decydującym,  prowadziły 8:2 ale do głosu doszły nerwy.

Bardziej opanowane okazały się przeciwniczki i wygrywając pojedynek, zdobyły złoto. Wiktorii i Izie przypadł tytuł wicemistrzyń i srebrne medale.

Kamil Bartkiewicz z Norbertem Lechem już w pierwszym spotkaniu turnieju ułatwili sobie drogę do medalu wygrywają 2:1 z parą rozstawioną w turnieju z numerem 1. Było to ich najtrudniejsze i najbardziej emocjonujące spotkanie.

W finale zmierzyli się z doskonale im znaną, śląską parą B.Parysz-J.Wachowski i pomimo prowadzenia na przewie technicznej 11:4, przegrali tego seta do 18.

W konsekwencji nie wykorzystanej sytuacji z pierwszej partii spotkania, nasza para przegrała cały pojedynek i pozostało im cieszyć się srebrnymi medalami.

Trenerami medalistów Mistrzostw Polski są Robert Korczyński i Marian Krupa.

(O.Górny)20 maja 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl