Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DRUŻYNOWY WIELOBÓJ PŁYWACKI

Przez dwa dni, 16 i 17 maja, w Radlinie odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie dla 11 latków. Drużynowy Wielobój Pływacki rozgrywany jest w różnych miastach na terenie całego kraju.

Spośród wszystkich startujących zostaną wyłonieni najlepsi pływacy i pływaczki w Polsce a według osiągniętych rezultatów zostanie ustalony ranking, klasyfikacja ogólna dla rocznika 2002. W Radlinie wystartowało 17 klubów pływackich a wśród nich MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza.

W dąbrowskiej ekipie wystartowali: Karolina Masłoń, Klaudia Szkoda, Aleksandra Feszter, Zuzanna Więcek, Aleksandra Bakanowicz, Julia Janus, Natalia Pawłowska, Maciej Żak, Sebastian Napierała, Jakub Orłowski i Patryk Rozpędęk.

Wszyscy przystąpili do startów indywidualnych oraz 2 sztafet ( 50 stylem motylkowym, 100 stylem grzbietowym, 200 stylem dowolnym, 100 stylem klasycznym, 100 stylem dowolnym, 200 stylem zmiennym oraz 4x50 stylem dowolnym i 4x50 stylem zmiennym).

Najszybciej pływała Karolina Masłoń a wśród chłopców najlepszy okazał się Maciej Żak.

Zawody te ze względu na swą ogólnopolską rangę, to nie wątpliwie najważniejsza impreza, w której wzięli udział najmłodsi pływacy z Dąbrowy Górniczej. Jednak najbardziej cieszy fakt, że każdy z zawodników ustanowił swoje nowe rekordy życiowe w każdej konkurencji, na danym dystansie.

Z każdym startem widać  duże postępy u młodych pływaków, które przekładają się na wyniki i miejsca jakie zajmują. Ciężką pracą, systematycznością w treningach,  wytrwałością a  przede wszystkim chęcią zbliżają się coraz bliżej do podium, osiągając coraz lepsze rezultaty.

Trenerem całej grupy jest Karolina Grzyb.      
                                                             
Najlepsze miejsca zajęli:

1. Karolina Masłoń – 11 miejsce (100m stylem grzbietowym),
2. Maciej Żak – 22 miejsce (100m stylem grzbietowym)
3. Sebastian Napierała – 28 miejsce (200m stylem dowolnym)
4. Klaudia Szkoda – 28 miejsce (200m stylem zmiennym)
5. Aleksandra Feszter – 29 miejsce (200m stylem zmiennym)
- sztafeta chłopców 4x50m stylem zmiennym – 9 miejsce
- sztafeta dziewcząt 4x50m stylem dowolnym – 13 miejsce

(MOS)



23 maja 2013
24 czerwca 2017

NOC SIATKOJAŃSKA

Przed nami pełna atrakcji Noc Siatkojańska...

czytaj więcej
09 września 2017

Duathlon zastąpi Maraton Rolkowo-Rowerowy !

Już 9 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zawody.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» NOC SIATKOJAŃSKA 24/06/17» Duathlon zastąpi Maraton... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl