Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
SKANDIA MARATON LANG TEAM PO RAZ DRUGI W DĄBROWIE

Już 8 czerwca 2013 Park Hallera zmieni swe oblicze na kolorowe, dynamiczne miasteczko dla pasjonatów kolarstwa MTB za sprawą wyścigu kolarskiego MTB Skandia Maraton Lang Team.

W tym roku organizatorzy zadbali by trasa prócz przebiegu po malowniczych terenach rekreacyjnych zaskakiwała zawodników swoim ostrym jak na te tereny charakterem, zmienną nawierzchnią oraz zróżnicowanym terenem. Zróżnicowana technicznie, początek i końcówka płaskie i asfaltowe, środek trasy trudny technicznie z licznymi pojazdami i zjazdami; drogami szutrowymi i leśnymi. Trudność mogą sprawić miejscami piaszczyste drogi, a w czasie opadów błoto – to opis jaki czytamy na stronie organizatora – Lang Teamu.

Dla zawodników przygotowano następujące dystanse:

Dystans MINI –  bardzo szybki, bez trudnych zjazdów i podjazdów przebiega głównie ścieżkami rowerowymi , często asfaltowymi wokół zbiorników wodnych Pogoria , w około 1/3 trasy ścieżkami i drogami leśnymi.

Dystans MEDIO – początek i koniec jak MINI w środkowej części wjazd w tereny leśne z dużą ilością interwałowych podjazdów i zjazdów czasami trudnych szczególnie w przypadku deszczu. podłoże w tej części wyścigu zróżnicowane.

Dystans GRAND FONDO - początek i koniec jak MINI w środkowej części dwukrotny przejazd runda j/w MEDIO ; tereny leśne z dużą ilością interwałowych podjazdów i zjazdów czasami trudnych szczególnie w przypadku deszczu podłoże w tej części wyścigu zróżnicowane.

Na uwagę zasługuje również 10 km dystans Rodzinnej Parady, czyli startu dla najmłodszych, który to może okazać się niezwykłym przeżyciem, zmieniającym w życiu malucha bieg historii!
Szczegóły startu znajdą Państwo w regulaminie.

Zapisy na maraton odbywają się przez stronę organizatora: www.skandiamaraton.pl .

Zainteresowanych zapisami zapraszamy również do Biura Zawodów, które czynne będzie w Parku Hallera w przeddzień zawodów, tj. 7 czerwca w godzinach 16.00-19.00 oraz  w dniu zawodów tj. 8 czerwca w godzinach 8:00-10:30.

Fakty:

Start: godz. 11.00 miasteczko zawodów parking przy NEMO - Park Hallera

Dystanse:

RODZINNA PARADA – 10 km

MINI – 38 km

MEDIO - 68 km

GRAND FONDO – 89 km

Przewyższenia:

Mini: Całkowite przewyższenie: ca. 50 m

Medio: Całkowite przewyższenie: ca. 350 m

Grand Fondo Całkowite przewyższenie: ca. 640 m

Najwyższy punkt: 371 m n.p.m.

Zalecane ogumienie: gdy sucho – drobny protektor (1,9) gdy mokro - średni lub gruby protektor (2,1).

Bufety na trasie:

MINI – 1

MEDIO – 2

GRAND FONDO - 3

Numer alarmowy w trakcie maratonu: 725 705 65527 maja 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl