Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
NIEZAWODNA KAMILA

Po raz kolejny Kamila Ciba, uczennica Zespołu Szkół Sportowych i zawodniczka MOS - CSiR w Dąbrowie Górniczej potwierdziła na najważniejszej imprezie w kraju swoją dominację w sprincie dziewcząt.

Od 3 do 5 lipca, na stadionie AWF w Krakowie, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, w których rywalizowała cała krajowa czołówka w poszczególnych konkurencjach.

Już w pierwszym dniu miały paść rozstrzygnięcia kto jest najszybszym sprinterem w kraju. Kamila w eliminacjach, przy niesprzyjających warunkach ( wiatr – 0,4 ) osiągnęła nowy rekord życiowy 11,93 i wyraźnie pokazała swoim rywalkom, że w finale pozostanie im walka jedynie o dwa niższe miejsca podium.

Po niespełna 2 godzinach panie  walczyły w finale i po raz kolejny Kamila nie zawiodła. Przy jeszcze większym przeciwnym wietrze – 1,4 Kamila zyskała rezultat 11,95 wyprzedzając następną zawodniczkę o ponad ćwierć sekundy. Drugie i trzecie miejsce pozostało  dla Magdaleny Wronki i Katarzyny Siewruk – obydwie finiszowały z czasem 12,21

Niestety brak sprzyjających warunków nie pozwolił naszej najszybszej sprinterce uzyskać potrzebnego minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów  czyli 11,85, co było zdecydowanie w jej zasięgu. Ale jak powiadają „co się odwlecze ….” 

Już następnego dnia w eliminacjach na 200 metrów, w znacznie lepszych warunkach,  Kamila osiągnęła potrzebne minimum uzyskując nowy rekord życiowy 24,24 (min. – 24,30).

Natomiast w finale po zaciętej walce zdobyła brązowy medal ulegając tylko najlepszej 400-stu metrówce w Europie, Patrycji Wyciszkiewicz (na 200 m -24,05) i o jedną setną  Adriannie Janowicz (24,29 s).

Kamila trenuje pod okiem trenera  Krzysztofa Jaźwińskiego.

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wieści z Rieti, gdzie od 18 lipca rywalizować będą najlepsi juniorzy i juniorki z całej Europy.

(MOS)22 lipca 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl