Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
ZWYCIĘSTWO NA DOBRY POCZĄTEK

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza rozgrywki w Play Off rozpoczęły od spotkania na własnym boisku z zespołem Impel Gwardia Wrocław. Już od pierwszych minut spotkania dało się dostrzec że obydwa zespoły przystąpiły do pojedynku bardzo spięte. Pierwszy set to gra punkt za punkt, co zapowiadało ciekawe i emocjonujące spotkanie. Na pierwszą przerwę techniczną przyjezdne schodziły prowadząc 8:7. Po przerwie przewaga zaczynała się stopniowo powiekszć. Jednak po mobilizacji dąbrowskiej drużyny przez trenera Waldemara Kawkę dąbrowianki zaczęły odrabiac straty a as serwisowy Izabeli Żebrowskiej, przy stanie 23:24, rozstrzygnął pierwszą odsłonę spotkania na korzyść Tauronu.
Drugi set to dominacja i prowadzenie od początku zespołu z Dąbrowy Górniczej. Dąbrowianki po raz drugi w tym spotkaniu mogły się cieszyć z wygranej potyczki (25:18).
W trzeciej partii role się odwróciły. Zdeterminowane wrocławianki wyszły na parkiet bardzo zmobilizowane co zaowocowalo zdobyciem kilku punktowej przewagi, wynik na tablicy 10:5 dla Gwardii nie zapowiadał niczego dobrego. Jednak gospodynie zaczęły odrabiać straty i powoli zmniejszać różnicę punktów. Przy stanie 13:14 zgromadzeni w hali Centrum kibice wierzyli że spotkanie zakonczy się w trzech setach. Niestety, chaos który wkradł się do gry dąbrowskiego zespołu bezlitośnie wykorzystały przyjezdne i juz wkrótce mialy pierwszą piłke setowa. Mimo obrony dwóch setboli ten set wygrały siatkarki Gwardii 19:25.
Przegrany trzeci set podziałał jak zimny przysznic na zawodniczki Tauronu i mimo nie najlepszego początku czwartej partii dąbrowianki z każda minutą grały coraz skuteczniej. Przy stanie 20:20 emocje zaczęły sięgać zenitu. Mimo że drużyna z Wrocławia za wszelką cenę starała sie doprowadzić do tie-breaka, to dobra gra duetu Szczurek-Żebrowska doprowadził do pierwszej piłki meczowej dla Tauronu przy stanie 24:21. Kropkę nad " i " postawiła Elżbieta Skowrońska, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1 dla Tauronu. (O.Górny)

21 kwietnia 2011
W PLAY OFF 1:0 DLA TAURONU
Pierwszy mecz Play Off siatkarki TAURONU rozstrzygnęły na swoją korzyść pokonując wrocławianki 3:1. Fot.Olgierd Górny

zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).