Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
STARTUJE DĄBROWSKA RODZINKA.PL

Od nowego roku w Dąbrowie Górniczej rusza program „Dąbrowska Rodzinka.pl”. Dzięki niemu prawie 4 tys. dąbrowskich rodzin może otrzymać ulgi w korzystaniu m.in. z oferty miejskich instytucji kultury, sportu i rekreacji. Decyzję o przystąpieniu do programu dąbrowscy radni podjęli na wrześniowej sesji.

Nowa inicjatywa wpisuje się w prowadzoną przez miasto politykę społeczną i prorodzinną, zakłada korzystanie z przywilejów programu niezależnie od dochodów i sytuacji materialnej rodzin. Zgodnie z przyjętymi założeniami ma promować i wzmacniać rodziny, wspierać dzieci i młodzież, a przez to przyczynić się do zapewnienia stabilnego i ciągłego rozwoju lokalnej społeczności.

Program skierowany jest do rodzin zamieszkałych na terenie miasta wychowujących dzieci w wieku do 18 roku życia lub w przypadku, gdy się uczą lub studiują - do 25 roku życia. Dąbrowskim wyróżnikiem wśród wielu miast realizujących programy wspierające rodziny jest to, że wieloma atrakcyjnymi ulgami objęte są rodziny z dwójką dzieci.

Na szczególne preferencje mogą liczyć uczestniczące w programie rodziny wielodzietne, składające się z co najmniej trojga dzieci oraz rodziny zastępcze. Odbiorcami Programu są również rodziny, w których wychowuje się co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne.

Już od 2014 roku posiadacze specjalnych kart będą mogli korzystać, na preferencyjnych warunkach, z ofert kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i innych przygotowanych przez jednostki miejskie, jednostki powiązane kapitałowo z miastem oraz inne podmioty, w tym komercyjne, które zdecydują się przystąpić do Programu jako jego partnerzy.

Status uczestnika programu będzie potwierdzać Karta Dąbrowskiej Rodzinki.pl wydawana bezpłatnie rodzinom z dwojgiem dzieci bądź Karta Dąbrowskiej Rodzinki.pl PLUS przyznawana rodzinom wielodzietnym, zastępczym oraz rodzinom z dzieckiem niepełnosprawnym. Na podstawie kart dąbrowskie rodziny będą mogły skorzystać z co najmniej 5%, a w szczególnych przypadkach nawet ze 100% zniżki.

Zgodnie z przeprowadzoną analizą struktury mieszkańców w Dąbrowie Górniczej jest około 400 rodzin, w których wychowuje się co najmniej troje dzieci, funkcjonuje 151 rodzin zastępczych, a kolejne 3,5 tysiąca rodzin wychowują dwoje dzieci. W sumie, programem, którego jednym z głównych celów jest poprawa warunków życia i wzmocnienie kondycji rodzin, może zostać objętych  17 tysięcy osób.

Wnioski o przystąpienie do programu będą dostępne w drugiej połowie listopada w Urzędzie Miejskim, Miejskim Centrum Informacji w CH Pogoria oraz w Pałacu Kultury Zagłębia. Tam też będzie można je pobrać i złożyć. Po odbiór kart uprawniających do zniżek będzie trzeba udać się do Urzędu Miejskiego. Już wkrótce wystartuje strona internetowa poświęcona programowi. Pod adresem www.dabrowskarodzinka.pl będą pojawiać się najważniejsze informacje, aktualne druki, artykuły o nowych rabatach i kolejnych uczestnikach, których w trakcie trwania programu z pewnością będzie przybywać. Katalog ofert i proponowanych ulg będzie na bieżąco aktualizowany, dostępny w urzędzie miejskim oraz wybranych jednostkach miejskich, a także na stronie internetowej.

- Zachęcamy dąbrowskich przedsiębiorców, aby przyłączyli się do tej akcji. By stać się przedsiębiorcą przyjaznym dąbrowskiej rodzinie wystarczy zadeklarować wolę, wskazać zakres proponowanych usług i ulg. Będzie to podstawą do podpisania porozumienia o współpracy z gminą - mówi Joanna Mizera, z wydziału zdrowia, polityki społecznej i aktywizacji zawodowej, koordynator projektu. -  Program nasz startuje 1 stycznia 2014 roku i od tego momentu dąbrowskie rodziny, które zgłoszą się po Kartę Dąbrowskiej Rodzinki. pl  będą mogły korzystać ze specjalnych ulg. O ofercie naszych partnerów będziemy informować mieszkańców na bieżąco aktualizując katalog ulg.

Wszystkich zainteresowanych współpracą odsyłamy do koordynatora programu Joanny Mizery. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32 295 96 63 oraz mailowo  jmizera@dabrowa-gornicza.pl
 
(Anna Zubko)15 listopada 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl