Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
GRAJ I POMAGAJ CZYLI DĄBROWSKIE MIKOŁAJKI

Już za kilka dni dąbrowska Hala Centrum zmieni się w wielki plac zabaw. W piątek, 6 grudnia odbędzie się tam VII edycja akcji charytatywnej Graj i Pomagaj.

Jak co roku, akcja ma na celu zebranie środków finansowych, które  tym razem zostaną przeznaczone na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci z trudną sytuacją materialną. W trakcie całej imprezy będą sprzedawane cegiełki przygotowane przez Stowarzyszenia „DAR SERCA” o nominałach 5 zł i 10 zł.

Swe podwoje hala otworzy już o godzinie 16.00 i również o tej godzinie zostanie uruchomiony  punkt przyjmowania zgłoszeń do biegu charytatywnego. Będzie to symboliczny bieg w którym każdy może uczestniczyć, zarówno najmłodsi jak i najstarsi, dzieci, rodzice, ciocie i babcie. Start biegu zaplanowano na godzinę 17.00.

A już od godziny 16.40 wszystkich przybywających do hali będzie witać Miejska Orkiestra Dęta. Koncert orkiestry to nie jedyna atrakcja, a tych będzie naprawdę sporo i każdy znajdzie coś dla siebie.

Na najmłodszych czekać będą: ścianka wspinaczkowa, trampolina i „ dmuchańce”, trochę starsi mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Zespół Szkół Plastycznych bądź zajrzeć do namiotu multimedialnego z  grami interaktywnymi. Lubiący nietypowe makijaże powinni odwiedzić stoisko malowania twarzy a lubiący się przebierać stoisko Muzeum Miejskiego „Sztygarka”. Każdy kto go odwiedzi będzie mógł się przebrać w strój z epoki i zrobić w nim sobie pamiątkowe zdjęcie.

Natomiast na niezdecydowanych czekają zabawy przy muzyce prowadzone przez animatorów.

Przez cały czas będzie trwał specjalny kiermasz świąteczny na którym można będzie kupić ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży zasili konto Stowarzyszenia” Dar Serca”.

Jako że data imprezy zobowiązuje, około godziny 17 w hali pojawi się Św. Mikołaj a towarzyszące mu Elfy będą obdarowywać wszystkich słodyczami.

Natomiast o godzinie 18 zaprezentuje swój pokaz szkoła tańca „Marengo” aby zaraz po nim zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy.

Główny hol hali na czas imprezy zamieni się  w mini galerię artystyczną w której prezentowane będą prace uczestników V Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Dąbrowskich Szkół.

Zapraszamy na największą imprezę mikołajkową w mieście!!!02 grudnia 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl