Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
BAJECZNIE KOLOROWA AKCJA

Już po raz siódmy 6 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Centrum” odbyła się niezwykła impreza charytatywna ,,Graj i Pomagaj”.  Kolejny rok z rzędu akcję Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.

W ubiegłych latach  fundusze zostały przeznaczone na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Dąbrowie Górniczej. Dochód z tegorocznej imprezy zostanie przekazany na dofinansowanie zielonych kolonii dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej ze szkół podstawowych na terenie naszego miasta. Dla wszystkich zainteresowanych pomocą uczniom w spełnieniu ich marzeń o wyjeździe na zielone kolonie ze swoimi rówieśnikami organizatorzy przygotowali szereg licznych atrakcji.

Największe emocje wśród dzieci wzbudził Bieg Mikołajkowy oraz przybycie Mikołaja wraz z psim zaprzęgiem. Radości maluchów nie było końca podczas odbierania prezentów. Na najmłodszych czekała świetna zabawa z animatorami, dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, trampolina oraz warsztaty plastyczne. Ponad to każdy miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia w wybranych przez siebie strojach z bajek oraz wcielenia się w sowich ulubionych bohaterów podczas malowania twarzy. Szkoły z Dąbrowy Górniczej zachęcały do zakupienia rozmaitych ozdób świątecznych na kiermaszu przygotowanym przez uczniów. Imprezę uświetniły występy grupy cheerleaderek oraz tancerzy ze Szkoły Tańca Marengo i Zespołu Szkół Muzycznych. Dopełnieniem całości był wernisaż prac plastycznych oraz fotografii wykonanych przez uczestników V Przeglądu Twórczości Uczniów Dąbrowskich Szkół  o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej.

Magia i niezwykle nastrojowy klimat ,,Graj i Pomagaj” przyciągnął na Halę ponad 1000 osób. Na konto Stowarzyszenia ,,Dar Serca” wpłynęło 10 000 zł. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy zakupili cegiełki i wpłacili środki finansowe. Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze zakupić cegiełek informujemy, że będą one  w sprzedaży podczas imprez sportowych.

Szczególne podziękowanie składamy poniższym darczyńcom:

1.    Bank Zachodni WBK
2.    ThyssenKrupp Energostal S.A.
3.    Grafprint Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej
4.    PRB "A. Piaskowski i S-ka" Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej
5.    Refraserwis Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej
6.    P.P.H.U. Intertech w Dąbrowie Górniczej
7.    Klinika Weterynaryjna ,,Molicki” w Dąbrowie Górniczej  
8.    Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

(Anna Król)
 10 grudnia 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl