Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
PLAY OFF-ZACZYNAMY OD POCZĄTKU

W drugim, zaciętym i emocjonującym meczu siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza uległy drużynie Impel Gwardia Wrocław. Pojedynek na swoją korzyść w rozstrzygnęły wrocławianki tie breaku. Wygrana gości doprowadziła do remisu w pierwszej rundzie rozgrywek play off i zmagania rozpoczynają się od początku.
Pierwszy set meczu to zdecydowana przewaga dąbrowskiego zespołu. Czujna gra w obronie i skuteczne ataki pozwoliły drużynie Waldemara Kawki odnotować zdecydowane zwycięstwo (25:16) . Do tego sukcesu przyczyniły się same wrocławianki, popełniając wiele błędów i stanowiąc tło dla dąbrowianek.
Jednak już w drugiej odsłonie gwardzistki zaczęły grać swoją grę i przejmując inicjatywę uzyskały przewagę. Gospodynie, po pierwszym zaskoczeniu, ruszyły do odrabiania strat i na pierwszej przerwie technicznej ekipa z Wrocławia prowadziła już tylko jednym punktem. Nie zraziło to jednak przyjezdnych i po powrocie na boisko konsekwentnie realizowały założęnia taktyczne. Zwiększyły dzieki temu stan swojego konta. Do drugiej przerwy technicznej
„odskoczyły“ Tauronowi na pięć oczek. Ten zimny prysznic podziałał mobilizująco, gospodynie poprawiły grę we wszystkich formacjach i drugi set zakończył się wynikiem 25:22 dla dąbrowskiego zespołu.
Trzeci set to wyrównana walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie pozwalała stronie przeciwnej odskoczyć na bezpieczny dystans. Wojnę nerwów w końcówce seta wygrały gwardzistki i mogły się cieszyć wygraną (26:28).Wynik spotkania po trzech setach 2:1 dla Tauronu.
Po przerwie podbudowana wygraniem seta Gwardia poszła za ciosem. Wrocławski zespół zaczynając agresywnie od początku, sprawnie radził sobie w defensywie i stopniowo powiększał swoją przewagę nad MKS-em. Dąbrowianki nie mógły znaleźć sposobu na rywalki i w efekcie oddały seta, przegrywając 18:25.
Mecz miał się rozstrzygnąć w tie breaku.
Finałową partię zespołyrozpoczęły idąc ramię w ramię. Żadna z drużyn nie pozwalała przeciwnikowi  rozwinąć skrzydeł i zdobyć przewagi punktowej. Jedak wrocławianki z każdą minutą radziły sobie coraz lepiej.Z każdą akcją zbliżały się do zwycięstwa. W końcu przy stanie 11:15 dopieły swego wygrywając całe spotkanie 2:3. Wygrana zespołu z wrocławia doprowadziła do remisu 1:1 w rozgrywkach rundy Play Off i walka zaczyna sie od początku. Kolejne dwa mecze zostaną rozegrane we wrocławiu 27 i 28 kwietnia. (O.Górny)

22 kwietnia 2011
PRZEGRANY DRUGI PLAY OFF DĄBROWIANEK
Po pięciu setach dąbrowianki musiały uznac wyższość drużyny z Wrocławia. Fot.Olgierd Górny

zobacz całą galerię

03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

Pogoria Duathlon Dąbrowa Górnicza zastąpi Maraton Rolkowo-Rowerowy !

Już 9 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zawody.