Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
WALCZYŁY W CZARNYM BORZE

Zapaśniczki z MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza w dniach od 6 do8 grudnia 2013 roku, startowały w Międzynarodowym Pucharze Polski w zapasach kobiet który odbywał się w Czarnym Borze.

W bardzo mocno obsadzonym turnieju, rywalizowało sześć dziewcząt z naszego miasta. W gronie seniorek najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Michałek która walczyła o medal w wadze do 48 kilogramów. Nasza reprezentantka wygrała pierwszą walkę z Francuzką, Felicią Gallo a w kolejnym pojedynku wygrała z Angeliką Dytrych (Cement Gryf Chełm). Trzecią walkę Ola przegrała z Anną Łukasiak (AZS Warszawa) 0:2. W walce o brązowy medal zapaśniczka z Dąbrowy Górniczej przegrała z Białorusinką Chyryk Viyaletą.

Z tą zawodniczką we wcześniejszej fazie turnieju przegrała również druga nasza reprezentantka Anna Myca, która zakończyła rywalizację na 9 miejscu z dorobkiem: dwóch wygranych walk z Francuzką, Felicią Gallo i Klaudią Szafrańską (Cement Gryf Chełm), oraz dwóch przegranych z  Białorusinkami Chyryk i  Ryzhova Aliną.

Kolejną z reprezentantek MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza była Klaudia Krukowska walcząca w wadze do 51 kilogramów. Klaudia w pierwszej walce wygrywała z Joanną Stysło 6:5, jednak nie dała rady utrzymać korzystnego dla siebie wyniku i przegrała tą walkę przez położenie na łopatki. W drugiej walce Klaudia wygrała z Agatą Echałst z Agrosu Żary przez przewagę techniczną. W trzeciej swojej walce uległa zawodniczce z Olimpijczyka Radom, Ewie Stelmaszczyk. Klaudia została sklasyfikowana na miejscu 10.

Czwarta z dąbrowianek, Magdalena Finowska, przegrała dwie walki z Białorusinką - Shushko Nadzeya i Francuską - Baudin Sonią. Magda została sklasyfikowana na 20 miejscu. Jowita Wrzesień została wycofana z turnieju z powodu kontuzji.

Podczas rozgrywanych w Czarnym Borze zawodów bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Jupowicz walcząca w gronie dziewcząt do 16 lat. Nasza zawodniczka zajęła drugie miejsce wygrywając w drodze do finału z Voigt Anne z Niemiec i Molnar Nikoletta z Francji. W walce finałowej Dominika wygrywała 3:2 po pierwszej rundzie z Niemką Lisą Ersel, aby ostatecznie przegrać na plecy.

W zawodach wystartowało 229 zawodniczek z10 krajów: Niemiec, Francji, Białorusi, Finlandii, Litwy, Słowacji, Norwegi, Węgier, Włochy i Polski.

(MOS)16 grudnia 2013
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl