Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DĄBROWIANIN MISTRZEM POLSKI SENIORÓW W PŁYWANIU

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów które odbywały się w Ostrowcu Świętokrzyskim od 19 do 22 grudnia 2013 roku, Łukasz Chmiel, wychowanek MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza, zdobył złoty medal w konkurencji 100 metrów stylem zmiennym.

Łukasz zdeklasował rywali w wyścigu finałowym, a osiągnięty rezultat 0:53,48 jest gorszy jedynie o 0,3 sekundy od Rekordu Polski Seniorów. „ Chmielu” ścigał się również w wyścigu finałowym 100 metrów stylem motylkowym, w którym uplasował się na VI miejscu z czasem 0:53,09.

Łukasz Chmiel jest wychowankiem MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza a obecnie studiuje na AWF Katowice. Na co dzień Łukasz trenuje jednak z grupą pływaków z Dąbrowy Górniczej pod okiem trenera Mariusza Waliczka.

W mistrzostwach startowali także najzdolniejsi juniorzy z MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza : Anna Teresko, Marta Śliwińska, Łukasz Furman, Dawid Falis, Axel Brzostowski, Bartosz Katolik, Dawid Nowodworski, Bernard Filek, Marcin Zwoliński i Szymon Juchno.

Podopieczni trenerów Ewy Hofman i Mariusza Waliczka pomimo doskonałych rezultatów nie zdołali zakwalifikować się do wyścigów finałowych.

Warto dodać, iż wynik Łukasza Chmiela znalazł się wśród 10 najbardziej wartościowych  wyników w całej imprezie.

Gratulujemy i czekamy da kolejne sukcesy dąbrowskich pływaków.
 10 stycznia 2014
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl