Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETEK I JUNIOREK - KRAŚNIK 2014

W dniach 7-8 marca 2014 roku w Kraśniku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Kadetek w zapasach. Patronat nad mistrzostwami objął Minister Sportu - Andrzej Biernat. Ranga zawodów była bardzo wysoka, o czym świadczy ilość startujących zawodniczek.

W zawodach wystartowało 58 juniorek (dziewcząt do lat 20) z 26 klubów oraz 124 kadetki (dziewcząt do lat 17) z 41 klubów. W gronie startujących znalazły się trzy ekipy z Białorusi, dwie z Ukrainy, a także reprezentantki Estonii, Litwy, Łotwy, Czech i Słowacji.
Dąbrowski  klub reprezentowały dwie juniorki, Anna Myca i Magda Finowska oraz cztery kadetki: Dominika Jupowicz, Ewa Finowska, Justyna Walotek i Kinga Pietrzak.

W grupie juniorek wystartowała  Anna Myca walcząca w wadze do 48 kilogramów.  Po losowaniu okazało się, że trafiła do grupy z reprezentantkami Białorusi.  W pierwszej walce Ania przegrała z Viyaletą Chyryk. Kolejny pojedynek zawodniczka wygrała z Tatsianą Yaframenką. Po tej wygranej przyszło Jej się zmierzyć o brązowy medal z kolejną już Białorusinką Viktoryią Shauchuk. Niestety Ania przegrała tę walkę ostatecznie zajmując 5 miejsce.

Kolejna z zawodniczek z Dąbrowy Górniczej, Magda Finowska startująca w wadze do 55 kilogramów, w pierwszej walce przez przewagę techniczną (10:0)pokonała Białorusinkę Yuliyę Vitkouskaya. W następnym pojedynku uległa niestety zawodniczce z Chełma - Monice Misiurze (8:4). Po tej przegranej  przyszło Magdzie zmierzyć się o brązowy medal z reprezentantką Ukrainy Ostapuk Iryną. Zawodniczka z Dąbrowy Górniczej nie sprostała swojej rywalce.  Ostatecznie Magda ukończyła zawody na 5 miejscu.

W grupie kadetek najlepiej zaprezentowała się Dominika Jupowicz, która zajęła drugie miejsce w wadze do 43 kilogramów. Dominika w dwóch pierwszych walkach wygrała przez położenie na plecy z Polkami - Joanną Figat ze Stoczka Łukowskiego i Kopyść Dorotą z Chełma. W walce finałowej Dominika uległa zawodniczce z Ukrainy - Zelenykh Katerinie 4:2.

W grupie kadetek bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza z zawodniczek z Dąbrowy Górniczej, Justyna Walotek. Startując w wadze do 65 kilogramów w pierwszym pojedynku wygrała przez położenie na łopatki z Dominiką Wiśniewską z Wojnowa. W drugiej walce Justyna przegrała (4:2) z Ukrainką - Daryną Turovchuk. Kolejne dwie walki nasza zawodniczka wygrała przez położenie na plecy kolejno z Pauliną Łochanską z Dzierżoniowa i z Mileną Kałęcką z Teresina. Po tych wygranych zawodniczka stoczyła walkę o brązowy medal z Paliną Valkovich z Białorusi (trzecią zawodniczką Mistrzostw Europy Kadetek z 2013 roku). Niestety dąbrowianka nie sprostała swojej rywalce i zakończyła zawody na 5 miejscu.

Trzecia z kadetek z Dąbrowy Górniczej, Ewa Finowska startująca w wadze do 49 kilogramów, wygrała pierwszą walkę z Eriką Ash ze Słowacji przez położenie na łopatki. W kolejnej walce uległa zawodniczce z Białorusi - Auchynnik Volha. Trzecią walkę Ewa wygrała z Pauliną Sobiech ze Stoczka Łukowskiego przez położenie na plecy, czwartą przegrała z Agnieszką Król z Chełma (3:0). Ostatecznie zawodniczka ukończyła rywalizację się na 8 miejscu.

Ostatnią startującą zawodniczką z Dąbrowy Górniczej była Kinga Pietrzak, walcząca w wadze do 52 kilogramów. Ta najmłodsza stażem reprezentantka naszego klubu, wygrała pierwszą walkę z Natalią Pitry z Raciborza (11:10). W drugiej walce uległa Weronice Szewczyk z Wałbrzycha (12:4). Trzecią walkę przegrała z Gabrielą Karyś z Zamościa przez położenia na łopatki, tym samym ostatecznie z zajmując 12 miejscu.

Srebrny medal wywalczony przez Dominikę Jupowicz oraz wysokie lokaty pozostałych zawodniczek, w tak mocno obsadzonym turnieju, pozwalają optymistycznie patrzeć na kolejne występy dąbrowskich zapaśniczek.

11 marca 2014
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).