Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
ZAPAŚNICZKI NA PIĄTKĘ

Z pięcioma medalami wróciły dąbrowskie zapaśniczki z Mistrzostw Polski juniorek i Pucharu Polski kadetek które odbyły się w dniach 4-6.04.2014r. w Chęcinach. W zawodach wystartowało 230 kadetek i 63 juniorki z całego kraju.

W Mistrzostwach Polski juniorek wystartowały dwie zawodniczki reprezentujące CSiR Dąbrowa Górnicza. Anna Myca, która w kategorii do 48 kilogramów wywalczyła srebrny medal. Dla Ani to piąty medal Mistrzostw Polski, po trzech zdobytych w grupie kadetek i zeszłorocznym brązowym medalu w grupie juniorek. Druga z naszych juniorek Magda Finowska wróciła z Mistrzostw Polski z medalem brązowym, pokonując w walce o brązowy medal Mistrzynię Polski kadetek z roku 2012 i 2013, Darię Szymeczko z ZKS Ruda Śląska.

W Pucharze Polski kadetek podopieczne trenera Adama Ćwika wywalczyły trzy brązowe medale. Na trzecim miejscu podium stanęły Dominika Jupowicz w wadze do 46 kilogramów. Zapaśniczka z Dąbrowy Górniczej po przegranej pierwszej walce z Beatą Koślą (LUKS Kraśnik), wygrała cztery kolejne pojedynki przez przewagę techniczną. Drugą medalistką w wadze do 52 kilogramów została Ewa Finowska. Podobnie jak Dominika, przegrała w pierwszej walce z zawodniczką z LUKS Kraśnik, Natalią Szumną. Po tej przegranej nasza zapaśniczka wygrała pięć kolejnych walk. Trzecią medalistką Pucharu Polski, została najmłodsza z podopiecznych trenera Adama Ćwika  Mistrzyni Polski młodziczek z roku 2013, Justyna Walotek.  Zawodniczka walcząca w kategorii wagowej do 65 kilogramów, uległa tylko jednej ze swoich rywalek. Dwukrotnej Mistrzyni Polski kadetek, reprezentantce kraju na mistrzostwach europy i świata, Aleksandrze Kotlewskiej z Wikinga Wolin. Walka ta miała dramatyczny przebieg, już w drugiej minucie przy stanie 2:2, nasza zawodniczka mogła zrobić niespodziankę. Trzymała swoją rywalkę w pozycji mostowej, jednak nie wystarczyło jej sił aby zakończyć walkę przed czasem. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 10:2 dla Kotlewskiej. Z dąbrowskich kadetek tylko Kinga Pietrzak nie stanęła na podium. Przegrywając dwie walki, zajęła  miejsce w kategorii wagowej do 52 kilogramów. W klasyfikacji drużynowej kadetki z MOS CSiR Dąbrowa Górnicza zajęły 4 miejscu, na 37 startujących klubów. A medalistki wywalczyły sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w czerwcu.

07 kwietnia 2014
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).