Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI

Reprezentacja CSiR Dąbrowa Górnicza wystartowała w dniach 25-27.04.2014 r. w  Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach. Po raz pierwszy zawody tej rangi odbyły się jednocześnie w trzech stylach: w stylu klasycznym, w stylu wolnym i zapasach kobiet.

Wśród walczących zawodników znaleźli się tegoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Europy w Finlandii: Krystian Brzozowski (styl wolny), Damian Janikowski (styl klasyczny) oraz srebrna medalistka tych samych zawodów Anna Zwirydowska. O wysokim poziomie zawodów świadczy udział wszystkich olimpijskich zapaśników z Londynu. Damian Janikowski, brązowy medalista Igrzysk swoją rywalizację w kategorii 98 kg przegrał z zawodnikiem Sobieskiego Poznania, Marcinem Olejniczakiem. W zawodach wystartowała również Agnieszka Wieszczek-Kordus, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Która wygrała rywalizację w kategorii wagowej do 67 kilogramów.

Ogółem w zawodach wystartowało 252 zawodników z całego kraju.

Z tegorocznych Mistrzostw Polski z medalami wróciły dwie zawodniczki z Dąbrowy Górniczej: Aleksandra Michałek pokonała w walce o brązowy medal (6:0) Angelikę  Dytrych z Cement Gryf Chełm.

Dla Oli to czwarty medal Mistrzostw Polski seniorek, poprzednie wywalczyła w 2010,2011i 2013 roku.

Drugą medalistką z Dąbrowy Górniczej zastała Jowita Wrzesień, walcząca w wadze do 60 kilogramów. Jowita w walce o brązowy medal pokonała Kamilę Pyżewską z Wisły Świecie.

O brązowe medale walczyły również pozostałe dąbrowianki. Magdalena Finowska w wadze do 60 kilogramów nie sprostała swoje rywalce Marzenie Horoszko z MOSM Tych. Warto podkreślić, iż z tą zawodniczką, we wcześniejszej fazie turnieju wygrała Jowita Wrzesień (11:0). Swojej szansy na medal w wadze do 55 kilogramów  nie wykorzystała również Klaudia Krukowska. Na 9 sekund przed zakończeniem pojedynku nasza zawodniczka prowadziła z Darią Szymeczko z ZKS Slavia Ruda Śląska 7:8. Moment dekoncentracji pozwolił jej rywalce na odrobienie strat. Klaudia przegrała ostatecznie 11:8 i zajęła podobnie jak Magda Finowska  5 miejsce w Mistrzostwach. W zawodach kobiet wystartowały 24 kluby. W klasyfikacji klubowej podopieczne trenera Adama Ćwika zajęły piąte miejsce .

W Mistrzostwach Polski w stylu wolnym wystartował Krzysztof Granda. Zawodnik CSiR Dąbrowa Górnicza wygrywając trzy pojedynki i przegrywając jeden, doszedł do walki o brązowy medal. W rywalizacji o podium zmierzył się z Sebastianem Jezieżańskim z Dębu Brzeźnica. Pomimo dużej chęci, nie dał rady przeciwstawić się swojemu rywalowi. Nasz zapaśnik ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Relacja z walk finałowych byla transmitowana przez TVP Sport i można ją obejrzeć: