Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
KARPIOWY PUCHAR ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO

W dniach 21.05.2014r - 25.05.2014r nad zbiornikiem wodnym Pogoria 3 w Dąbrowie Górniczej, odbędą się zawody wędkarskie pod nazwą Karpiowy Puchar Zagłębia Dąbrowskiego.

Głównym inicjatorem zorganizowania tych zawodów jest Rafał Siłuszek, członek Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego i członek Polskiego Związku Wędkarskiego. Organizatorami tych zawodów wraz Rafałem Siłuszkiem są również, Bogusław Biskupek, Karpiowy Mistrz Polski z 2009r i Damian Kościelny W-ce Prezes Zarządu Koła PZW nr 69 Huta Bankowa w Dąbrowie Górniczej. Cała trójka organizatorów, to miłośnicy wędkarstwa karpiowego i zasady Złów i Wypuść i właśnie zawody te mają, między innymi na celu propagowanie tej zasady wśród wszystkich wędkarzy.Podczas zawodów wszystkie złowione ryby zostaną po zważeniu przez sędziego bezzwłocznie wypuszczone do wody.

Organizacje zawodów wspiera również Koło PZW nr 69 Huta Bankowa w Dąbrowie Górniczej, Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Dąbrowie Górniczej i CSiR w Dąbrowie Górniczej oraz Okręg PZW w Katowicach.

Zawody te, zaliczane są do cyklu ogólnopolskich eliminacji do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym - PCM 2014r, ( Polish Carp Masters ), których organizatorem jest Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego wraz z Okręgiem PZW Opole.

Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez, Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pana Zbigniewa Podrazę i to właśnie o puchar Prezydenta w kategorii Big fish ( największa ryba ), będą walczyli wszyscy zawodnicy, a będzie ich aż 110-ciu. W zawodach weźmie udział 55 drużyn dwuosobowych z całej Polski, które będą ze sobą rywalizowały prze pięć dni non-stop, w dzień i noc, drużyny będą walczyły w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze trzy drużyny w klasyfikacji ogólnej, otrzymają prawo startu w finale MP w WK - PCM 2014r, puchary i cenne nagrody rzeczowe które ufundowali sponsorzy. Zespoły będą również rywalizowały w czterech sektorach w których również pierwsze trzy drużyny otrzymają, puchary i cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy przewidzieli jeszcze wiele innych nagród rzeczowych w różnych kategoriach.

Chcieliśmy tu zaznaczyć że, podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów w dniu 21.05.2014r w godzinach od 09.00 - 13.30, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację dla Sandry, która w zeszłym rok uległa bardzo poważnemu wypadkowi na torze gokartowym w Sosnowcu, zbiórkę środków przeprowadzi Fundacja " KASPEREK " z Będzina.

Sponsorem generalnym zawodów jest firma Carpshop z Poznania. Sponsorami sektorowymi są firmy; Vimarco, Nano Baits, Adder Carp i Drever, poza tym sponsorami innych nagród rzeczowych są takie firmy jak; Stark Baits, M-elektrostatyk, Sklep Wędkarski Sumik, Aller Aqua, Smart Boat&Karpik, Jackfishing, Łowisko Rybieniec, No Limit Team - Style.

Patronami medialnymi są; TVS, jak również portale internetowe takie jak; Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego, Carppassion, Świat Karpia i Karp Max, dwa ostatnie to również wydawcy czasopism wędkarskich.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do wizyty, nad zbiornik wodny Pogoria 3 w Dąbrowie Górniczej, podczas odbywania się zawodów, gdzie będzie można porozmawiać z zawodnikami o ich jak że, przepięknej pasji jaką jest wędkarstwo karpiowe.

W pliku pdf przedstawiamy , zapraszamy do zapoznania się z nią.

 12 maja 2014
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl