Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
BRĄZOWY MEDAL ZAPAŚNICZKI Z DĄBROWY NA MISTRZOSTWACH EUROPY

W historii dąbrowskiego sportu zapisała się kolejna zapaśniczka. Dominika Jupowicz, podopieczna trenera Adama Ćwika, stanęła na podium Mistrzostw Europy kadetek w wadze do 43 kilogramów. Zawody odbyły się w dniach 6-11 maja 2014 roku w Bułgarskiej miejscowości Samokov.

8 maja 2014 roku w walce o brązowy medal Dominika Jupowicz spotkała się z Babayewą Ulkar z Azerbejdżanu. Pojedynek ten przebiegał niezwykle dramatycznie. Już w 14 sekundzie reprezentantka  Azerbejdżanu zyskała prowadzenie 2:0, po wykonaniu wózka z uchwytu ręki i głowy.

Kolejną punktową akcję w 50 sekundzie, wykonała Dominika. Dynamicznie weszła do nóg, wyniosła swoją przeciwniczkę i wykonała powalenie za 2 punkty.  Wynikiem 2:2 zakończyła się pierwsza runda pojedynku.

W drugiej odsłonie po raz kolejny rywalka Dominiki wykonała akcję punktową, obeszła naszą zawodniczkę i stan rywalizacji po 2 minutach i 50 sekundach wynosił 4:2 dla Babayewej. Pomimo usilnych prób wyrównania wyniku pojedynku, taki rezultat utrzymywał się do ostatniej sekundy walki.

Wtedy to Dominika zaatakowała i zdobyła dwa punkty. Akcja była wykonana dosłownie równo z gongiem kończącym rywalizację. Przy tak samo punktowanych akcjach to Dominika jako ostatnia zrobiła punkty i to ona miała zostać ogłoszona zwyciężczynią tej walki.

Jednak fakt, iż punkty zostały zdobyte równo z sygnałem kończącym rywalizację, pozwolił  trenerom z Azerbejdżanu poprosić o przeanalizowanie nagrania z walki. Po wnikliwej obserwacji, sędziowie orzekli, że Dominika wykonała akcję w regulaminowym czasie.

Zawodniczka z Azerbejdżanu została ukarana stratą punktu za niesłusznie złożony protest. Ostatecznie Dominika Jupowicz zwyciężyła 5:4 i została brązową Medalistką Mistrzostw Europy kadetek.

Warto podkreślić, iż to drugi start Dominiki Jupowicz na Mistrzostwach Europy. W pierwszym swoim występie w roku 2012  uplasowała się na piątym miejscu w kategorii wagowej do 38 kg. To już trzeci medal  Mistrzostw Europy wywalczony przez podopieczne trenera Adama Ćwika. Przypomnijmy, iż dwa pierwsze, również brązowe wywalczyła Anna Myca w tej samej grupie wiekowej w latach 2011 i 2012.

12 maja 2014
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).