Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
POLSKA BIEGA

W maju po raz kolejny na terenie Polski będą się odbywały biegi przełajowe organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega".

Tegoroczna edycja biegu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 18 maja o 11.00 na trasie ścieżki rowerowej wokół jeziora Pogoria III.Impreza ma charakter rekreacyjny i nie będą wyłaniani zwycięzcy.

Celem głównym organizacji biegu w Dąbrowie Górniczej stawianym przez organizatorów jest krzewienie kultury fizycznej i aktywności ruchowej  wśród mieszkańców naszego miasta i dlatego trasę biegu będzie można pokonać marszem, truchtem lub biegiem.

Zgłoszenia zarówno zbiorowe, jak również  indywidualne do udziału w tegorocznym biegu należy kierować do organizatora biegu Centrum Sportu i Rekreacji ul. Marii Konopnickiej 29 poprzez zgłoszenie osobiste, telefoniczne 32 261 20 10 wew. 130 lub elektroniczne na e-maila: sport@csir.pl w terminie do 16 maja 2014r.

Zgłoszenia do biegu można będzie również dokonać w dniu jego organizacji tj. 18 maja w biurze zawodów do godziny 10.45.

Biuro zawodów i start do biegu odbędzie się obok mola przy Ośrodku Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników biegu.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat za udział w biegu.

Podobnie, jak miało to miejsce w latach ubiegłych bieg został objęty patronatem Prezydenta Miasta i odbędzie się również jako jedna z kilkuset imprez organizowanych w Dąbrowie Górniczej w ramach , który rozpoczynamy  17 maja, a kończymy 23 maja br.

Organizatorzy biegu Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają mieszkańców Dąbrowy Górniczej do udziału w imprezie popularyzującej aktywny wypoczynek.

Dodatkowych informacji o biegu udzielą pracownicy działu sportu w CSiR oraz Zbigniew Kałuża, z-ca Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego tel. 662 138 234, e-mail: zkaluza@dabrowa-gornicza.pl

Zapraszamy do zapoznania się z12 maja 2014
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl