Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
BRĄZ JUSTYNY

Od  13 do 15 czerwca 2014 roku w Wałbrzychu odbywała się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym i w zapasach kobiet. Zawody te maję rangę Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych,  zawodników do lat siedemnastu.

W turnieju wystartowało 160 zawodników i 133 zawodniczki ze 100 klubów z całej Polski.

MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza reprezentowały dwie zawodniczki:  Justyna Walotek i Ewa Finowska. Niestety w Mistrzostwach nie wystartowała nasza medalistka Mistrzostw Europy, Dominika Jupowicz.

Pod jej nieobecność bardzo dobrze zaprezentowała się Justyna Walotek, walcząca w wadze do 65 kilogramów. Justyna  w pierwszym pojedynku uległa trzeciej zawodniczce Mistrzostw Europy z tego roku, Aleksandrze Kotlewskiej z Wikinga Wolin. Po tej walce pokazała jednak, że trzeba się z nią liczyć. Pokonała kolejno cztery rywalki przez położenie na łopatki, co pozwoliło zająć jej trzecie miejsce. Warto podkreślić, że Justyna to piętnastoletnia zawodniczka i w tej grupie wiekowej będzie rywalizowała jeszcze przez dwa lata.

Drugą z dąbrowianek, która wystartowała w Olimpiadzie Młodzież była Ewa Finowska. Rywalizując w wadze do 52 kilogramów, nasza zawodniczka po wygraniu pierwszej walki, w dwóch kolejnych uległa swoim przeciwniczkom. Biorąc pod uwagę fakt, że w latach 2012 i 2013, Ewa przywoziła z Olimpiady Młodzieży medale srebrne, tego występu nie może zaliczyć do udanych.18 czerwca 2014
24 czerwca 2017

NOC SIATKOJAŃSKA

Przed nami pełna atrakcji Noc Siatkojańska...

czytaj więcej
09 września 2017

Duathlon zastąpi Maraton Rolkowo-Rowerowy !

Już 9 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zawody.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» NOC SIATKOJAŃSKA 24/06/17» Duathlon zastąpi Maraton... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl