Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
BRĄZ JUSTYNY

Od  13 do 15 czerwca 2014 roku w Wałbrzychu odbywała się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym i w zapasach kobiet. Zawody te maję rangę Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych,  zawodników do lat siedemnastu.

W turnieju wystartowało 160 zawodników i 133 zawodniczki ze 100 klubów z całej Polski.

MOS-CSiR Dąbrowa Górnicza reprezentowały dwie zawodniczki:  Justyna Walotek i Ewa Finowska. Niestety w Mistrzostwach nie wystartowała nasza medalistka Mistrzostw Europy, Dominika Jupowicz.

Pod jej nieobecność bardzo dobrze zaprezentowała się Justyna Walotek, walcząca w wadze do 65 kilogramów. Justyna  w pierwszym pojedynku uległa trzeciej zawodniczce Mistrzostw Europy z tego roku, Aleksandrze Kotlewskiej z Wikinga Wolin. Po tej walce pokazała jednak, że trzeba się z nią liczyć. Pokonała kolejno cztery rywalki przez położenie na łopatki, co pozwoliło zająć jej trzecie miejsce. Warto podkreślić, że Justyna to piętnastoletnia zawodniczka i w tej grupie wiekowej będzie rywalizowała jeszcze przez dwa lata.

Drugą z dąbrowianek, która wystartowała w Olimpiadzie Młodzież była Ewa Finowska. Rywalizując w wadze do 52 kilogramów, nasza zawodniczka po wygraniu pierwszej walki, w dwóch kolejnych uległa swoim przeciwniczkom. Biorąc pod uwagę fakt, że w latach 2012 i 2013, Ewa przywoziła z Olimpiady Młodzieży medale srebrne, tego występu nie może zaliczyć do udanych.18 czerwca 2014
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl