Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
KOLEJNA EDYCJA WYŚCIGÓW PSICH ZAPRZĘGÓW ZA NAMI

W dniach 10-11 stycznia 2015 roku Baza Biwakowo-Campingowo-Rekreacyjna "Eurocamping" w Błędowie gościła maszerów i maszerki z całego kraju, którzy przyjechali na zawody wraz z swoimi psimi zaprzęgami.

Tegoroczna edycja Wyścigu Psich Zaprzęgów odbyła się pod hasłem ,,Śladem Bobra”. Podobnie jak w latach ubiegłych zawodnicy wraz z czworonożnymi partnerami rozpoczęli swoją przygodę już w piątek. Każdy uczestnik dokonał osobiście rejestracji w biurze zawodów. Przed sobotnim startem odbyła się kontrola weterynaryjna oraz techniczna związana  z zabezpieczeniem trasy. Zawodnicy udział wzięli w trzech etapach: kategorii MID i SPRINT. Niestety ze względu na warunki atmosferyczne zawody nie mogły odbyć się na saniach. Zaprzęgi kolejny rok z rzędu startowały na wózkach.

Klasyfikacja końcowa obejmowała łączny czas w jakim zostały pokonane  wszystkie etapy. Trasy zostały wytyczone w błędowskich lasach i wiodły leśnymi duktami i ścieżkami. W zależności od kategorii każdy uczestnik zmierzył się z dystansem o długości 5,5 km oraz 11km. W ramach wyścigu zawodnicy startowali w kategoriach: Canicross (bieg z psem), Bikejoring (jazda na rowerze z psem), Mini (jazda na wózku lub hulajnodze z jednym lub dwoma psami), Midi (jazda na wózku z trzema do pięciu psami), Maxi (jazda na wózku z sześcioma lub więcej psami). Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali statuetki, medale oraz upominki dla czworonogów. Sponsorami zawodów byli: producent karmy Tropi Dog oraz firma Barbara Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej. 

Organizatorzy: KSiP Zorza Bobrowniki oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej Składają Serdeczne Podziękowania dla wszystkich maszerów, maszerek wraz ze swoimi psimi zaprzęgami, ich pomocników, fotoreporterów i kibiców, którzy mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych pojawili się w Błędowie i stworzyli wspaniałą atmosferę zawodów.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach, być może jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Więcej informacji i dokładne wyniki zawodów na stronie: www.klubzorza.pl15 stycznia 2015
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl