Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
SUKCESY DĄBROWSKICH ZAPAŚNICZEK

W dniach 13-14 marca 2015r. w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Puchar Polski Kadetek w zapasach. W zawodach wystartowało 215 zawodniczek z całego kraju, w tym trzy reprezentantki CSiR Dąbrowa Górnicza.


W grupie juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Jupowicz, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, brązowa Medalistka Mistrzostw Europy kadetek z roku 2014. Dominika w swoim pierwszym starcie w grupie juniorek wywalczyła trzecie miejsce w wadze do 48 kilogramów i stanęła na najniższym miejscu podium. Druga z zapaśniczek z Dąbrowy Górniczej Ewa Finowska, startująca w wadze do 55 kilogramów, uplasowała się na 7 miejscu.


W Pucharze Polski Kadetek dąbrowskie zapasy reprezentowała jedna zawodniczka. Justyna Walotek, zeszłoroczna medalistka Mistrzostw Polski, wystartowała  w wadze do 70 kilogramów. Justyna przegrywając jedną walką w całym turnieju zajęła trzecie miejsce i tym samym wywalczyła kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.  W grupie kadetek startowało łącznie 144 zawodniczek z 49 klubów z całego kraju.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Pucharu Polski Kadetek (13 - 14 marca Siedlce) wręczone zostały  wyróżnienia Ministra Sportu i Turystyki za wyniki w pracy szkoleniowej osiągnięte w roku 2014.  Dyplomy były wyrazem uznania za sukcesy sportowe zawodników odniesiona na arenie międzynarodowej. Jednym z nagrodzonych trenerów został Pan Adam Ćwik, trener sekcji zapaśniczej CSiR Dąbrowa Górnicza. To już trzecie wyróżnienie dąbrowskiego trenera. Poprzednie nagrody zostały przyznane w latach 2011 i 2012 w uznaniu osiąganych wyników w pracy trenerskiej na arenie międzynarodowej. W imieniu Ministra Sportu i Turystyki dyplomy wręczył wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego - Pan Zbigniew Grudzień. W gronie nagrodzonych znaleźli się również trener kadry narodowej kadetek - Władysław Olejnik oraz trener LUKS "Suples" Kraśnik - Yaroslav Kozak.
 19 marca 2015
06 października 2017

VI MEMORIAŁ AGATY MRÓZ OLSZEWSKIEJ

Siatkarskie rozgrywki odbędą się w dniach 6-8 października w Hali Widowiskowo-Sportowej

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» VI MEMORIAŁ AGATY MRÓZ OLSZEWSKIEJ 06/10/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl