Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
KONIEC ROZGRYWEK-KOSZYKARZE MKS POZA PODIUM

Ostatni mecz pomiędzy MKS i Sokołem Łańcut, w którym decydowały się losy trzeciego miejsca, zespół Wojciecha Wieczorka rozpoczął całkiem nieźle. Już na samym początku wypracował 5 punktową przewagę. Nie speszyło to jednak przyjezdnych ktorzy z każdą kolejną akcją poczynali sobie coraz skuteczniej, odrabiając straty i wychodząc w końcu na prowadzenie. Pierwszą kwartę wygrali przewagą 7 "oczek" (12:19). Biorąc pod uwagę, że dąbrowianie, aby stanąć na podium,  musieli odrobić 13 punktową stratę z pierwszego meczu, to taki stan rzeczy nie napawał optymizmem. Jednak mobilizacja zawodników MKS-u w kolejnej, drugiej odsłonie, pozwoliła im zakończyć tą część spotkania wynikiem 30:22. Niestety, po przerwie "sokoły" z Łańcuta wzbiły się do lotu i coraz częściej przejmowały inicjatywę. Tylko dzięki punktom zdobywanym przez Marka Piechowicza (26),  Łukasza Szczypkę (17) i  Piotra Zielińskiego (14), spotkanie zakończyło się tak niewielką różnicą punktów. Ostateczny wynik pojedynku MKS Dąbrowa Górnicza - PTG Sokół Łańcut 71:74. Przegrywając ostatni mecz,  dąbrowscy koszykarze znaleźli się poza strefą medalową, zajmując ostatecznie IV miejsce. (O.Gorny)