Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
SKANDIA MARATON LANG TEAM

19 września Dąbrowa Górnicza znów będzie miejscem kolarskich zmagań i sportowych emocji. Tym razem na starcie Skandia Maraton Lang Team staną miłośnicy MTB.


Lubiący jazdę górską i terenową, do wyboru mają trzy dystanse: MINI (39 km), MEDIO (68 km) oraz GRAND FONDO (89 km). Trasy poprowadzono ulicami śródmieścia, a także malowniczymi okolicami dąbrowskich jezior. Nie zapomniano też o wolących jazdę bardziej rekreacyjną, na których czeka 10 kilometrowy przejazd w Paradzie Rodzinnej. Start pierwszej grupy, wyruszającej na najdłuższy odcinek, zaplanowano na godz. 11.


Zapisy do wyścigu prowadzone będą w Biurze Zawodów w parku Hallera18 września w godz. 16-19, a także 19 września w godz. 8-10.30.


Więcej na stronie skandiamaraton.pl

 

Skandia Maraton Lang Team to nie tylko wielkie kolarskie święto, ale również okazja, by pomóc innym. W czasie akcji Pozytywne Obroty promowana będzie bezpieczna jazda na rowerze. Wsparcia udzielić mogą wszyscy, którzy przejadą dowolny dystans na stacjonarnym rowerze w miasteczku zawodów. Każdy przejechany kilometr to pakiet odblasków dla dzieci z okolicznych szkół.


Przejazd zawodników wiąże się z utrudnieniami w ruchu, które pojawią się w godz.11-16. Dotyczy to:

ul. Górników Redenu

ul. Marii Konopnickiej

ul. Mikołaja Kopernika

ul. Księdza Grzegorza Augustynika

ul. Księdza Józefa Poniatowskiego

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego

ul.9 Maja

ul. Graniczna

ul. Łącząca

ul. Zakładowa

ul. Konstytucji

ul. Ujejska

ul. Kwiatowa

ul. Olimpijska

ul. Mieszka I

ul. Cupiała

ul. Stanisława Konarskiego

ul. Stanisława Łańcuckiego

ul. 1 Maja


W tych miejscach ruchem będzie kierowała policja.

 

Proponowane objazdy:


Z Gołonoga do Centrum

Objazd prowadzi z Al. Piłsudskiego w ul. Tysiąclecia (kierunek- Podlesie), na rondzie w ul. 11 Listopada aż do DK-94. Z DK-94 zjeżdżamy łącznikiem na skrzyżowanie Al. Róż z ul. Legionów Polskich, które przejeżdżamy na wprost i następnie ul. Legionów Polskich, ul. Górniczą i ul. Kościuszki dojeżdżamy do Centrum.

 

Z Redenu do Centrum

Objazd prowadzi ul. Wojska Polskiego pod wiaduktem DK94 do ul. Starocmentarnej. Następnie w prawo do świateł na skrzyżowaniu Alei Róż z ul. Legionów Polskich, na którym skręcamy w lewo i następnie ul. Legionów Polskich, ul. Górniczą i ul. Kościuszki dojeżdżamy do Centrum.

 

Od strony Będzina (ul. Sobieskiego)

Na rondzie w Centrum skręcamy w prawo w ul. Kościuszki, następnie w lewo w ul. Górniczą do ul. Legionów Polskich. Dojeżdżamy do skrzyżowania z Aleją Róż (z sygnalizacją świetlną) i skręcamy w lewo, zjeżdżając w dół dojeżdżamy do ronda Alei Róż z ul. Królowej Jadwigi.

 

Z Ujejsca do Wojkowic Kościelnych

Objazd jest prowadzony ul. Broniewskiego, następnie skręcamy w lewo w ul. Karsowską, którą dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w kierunku Wojkowic Kościelnych.

 

Szczegółowe informacje o wszystkich utrudnieniach i zmianach organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej dostępne są w Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 32 262 44 10.18 września 2015
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl