Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DĄBROWSKA NADZIEJA OLIMPIJSKA

Od 8 do 13 marca 2016 w Rydze o medale Mistrzostw Europy Seniorów w zapasach rywalizowali przedstawiciele całego kontynentu.

Wśród reprezentantów Polski, miejsce w składzie wywalczyła zapaśniczka z MOS CSiR Dąbrowa Górnicza - Jowita Wrzesień.

W pierwszej walce podopieczna trenera Adama Ćwika spotkała się z reprezentantką Turcji Dąbrowianka pewnie pokonała swoją rywalkę wygrywając przed czasem 11:0. W kolejnym pojedynku Jowita zmierzyła się z Rosjanka (Yulia PRONTSEVITCH). Prowadząc wyrównaną walkę, dąbrowianka popełniła błąd który kosztował ją przegraną. Gdyby Rosjanka weszła do finału Jowita miałaby jeszcze szansę na walkę o medalowe miejsce. Niestety Rosjanka uległa w półfinale Petrze Olli z Finlandii. Pogromczyni Jowity zajęła ostatecznie trzecie miejsce wygrywając o brąz z Węgierką. Jowita Wrzesień zakończyła zmagania na miejscu siódmym. Był to pierwszy występ dąbrowianki w grupie seniorów w zawodach tej rangi. Sposób walki i determinacja naszej zawodniczki oraz fakt iż wystąpiła w wyższej kategorii wagowej, pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Warto przypomnieć iż w tym roku Jowita Wrzesień już trzykrotnie stawała na podium w zawodach krajowych i międzynarodowych:


6 lutego zajęła III miejsce w Międzynarodowym Turnieju zapaśniczym w Wolfurdzie w Austrii.


14 lutego zajęła II Puchar Polski w Raciborzu. Tocząc bardzo wyrównane walki przegrała rywalizację tylko z Ukrainką.


27 lutego zajęła I miejsce w Międzynarodowy Turniej w stolicy Bułgarii - Sofii. Wygrała z reprezentantkami Rosji, Francji oraz z Polką, zawodniczką z Rudy Śląskiej Natalią Kubaty.


Biorąc pod uwagę fakt iż za niespełna miesiąc rozpoczynają się Turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Mamy nadzieję że dąbrowianka stanie przed szansą uzyskania kwalifikacji olimpijskiej.14 marca 2016
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl