Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DĄBROWSKA NADZIEJA OLIMPIJSKA

Od 8 do 13 marca 2016 w Rydze o medale Mistrzostw Europy Seniorów w zapasach rywalizowali przedstawiciele całego kontynentu.

Wśród reprezentantów Polski, miejsce w składzie wywalczyła zapaśniczka z MOS CSiR Dąbrowa Górnicza - Jowita Wrzesień.

W pierwszej walce podopieczna trenera Adama Ćwika spotkała się z reprezentantką Turcji Dąbrowianka pewnie pokonała swoją rywalkę wygrywając przed czasem 11:0. W kolejnym pojedynku Jowita zmierzyła się z Rosjanka (Yulia PRONTSEVITCH). Prowadząc wyrównaną walkę, dąbrowianka popełniła błąd który kosztował ją przegraną. Gdyby Rosjanka weszła do finału Jowita miałaby jeszcze szansę na walkę o medalowe miejsce. Niestety Rosjanka uległa w półfinale Petrze Olli z Finlandii. Pogromczyni Jowity zajęła ostatecznie trzecie miejsce wygrywając o brąz z Węgierką. Jowita Wrzesień zakończyła zmagania na miejscu siódmym. Był to pierwszy występ dąbrowianki w grupie seniorów w zawodach tej rangi. Sposób walki i determinacja naszej zawodniczki oraz fakt iż wystąpiła w wyższej kategorii wagowej, pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Warto przypomnieć iż w tym roku Jowita Wrzesień już trzykrotnie stawała na podium w zawodach krajowych i międzynarodowych:


6 lutego zajęła III miejsce w Międzynarodowym Turnieju zapaśniczym w Wolfurdzie w Austrii.


14 lutego zajęła II Puchar Polski w Raciborzu. Tocząc bardzo wyrównane walki przegrała rywalizację tylko z Ukrainką.


27 lutego zajęła I miejsce w Międzynarodowy Turniej w stolicy Bułgarii - Sofii. Wygrała z reprezentantkami Rosji, Francji oraz z Polką, zawodniczką z Rudy Śląskiej Natalią Kubaty.


Biorąc pod uwagę fakt iż za niespełna miesiąc rozpoczynają się Turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Mamy nadzieję że dąbrowianka stanie przed szansą uzyskania kwalifikacji olimpijskiej.14 marca 2016
11 listopada 2017

RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Już 11 listopada 2017 r. , promując aktywny tryb życia i wychodząc naprzeciw historii, zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11/11/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl