Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
DĄBROWSKIE WODOCIĄGI – JUŻ PO RAZ DRUGI PARTNEREM PÓŁMARATONU DĄBROWSKIEGO

Partnerem tegorocznego Półmaratonu  zostały Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. pod hasłem „Piję wodę z kranu”.

Dąbrowa Górnicza może poszczycić się bardzo dobrą jakością wody dostarczaną mieszkańcom. Woda pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych zlokalizowanych w Ujejscu, Trzebiesławicach, Ząbkowicach i Łazach Błędowskich, gdzie jest ujmowana z odwiertów w warstwie triasowej z obszaru jurajskiego bogatych w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez. Woda jest stabilna pod względem fizykochemicznym, jak i mikrobiologicznym. Nie wymaga więc skomplikowanych procesów uzdatniania.


Aby prawidłowo funkcjonować, organizm ludzki potrzebuje nie tylko wody, ale również substancji w niej rozpuszczonych. Niezbędne do życia są makroskładniki typu: sód, potas oraz wapń i magnez. I taka woda dostarczana jest mieszkańcom Dąbrowy Górniczej.


Woda jest stale poddawana kontroli m.in. przez akredytowane laboratorium przedsiębiorstwa. Tabela z wynikami jakości wody co miesiąc publikowana jest na stronie internetowej www.dabrowskie-wodociagi.pl i stanowi ważne źródło informacji odnośnie fizykochemicznej, sensorycznej oraz mikrobiologicznej jakości wody w poszczególnych dzielnicach Dąbrowy Górniczej. Dane w niej zawarte są obiektywnym dowodem na to, że woda dostarczana przez Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. jest bezpieczna, zdrowa i zdatna do picia.


Podczas Półmaratonu Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. zapewnią wodę do picia uczestnikom biegu oraz kibicom, pochodzącą głównie z ujęcia głębinowego w Ujejscu. Spółka ufunduje także dla wszystkich uczestników bidony do wody.

 

 

Parametry wody z ujęcia głębinowego w Ujejscu:

Anion wodorowęglanowy (HCO₃⁻)           285,5 mg/l

Anion fluorkowy (F¯)                                       0,1 mg/l

Anion siarczanowy (SO42-)                            47,0 mg/l

Anion chlorkowy (Cl-)                                    14,0 mg/l

Kation magnezowy (Mg2+)                            31,0 mg/l

Kation wapniowy (Ca2+)                                82,0 mg/l

Kation sodowy (Na+)                                        4,8 mg/l

Kation potasowy  (K+)                                    <1,0 mg/l
Podczas Półmaratonu Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. zapewnią wodę do picia uczestnikom biegu oraz kibicom, pochodzącą głównie z ujęcia głębinowego w Ujejscu. Spółka ufunduje także dla wszystkich uczestników bidony do wody wielokrotnego użytku.07 kwietnia 2016
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl