Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
REKORDOWY IX PÓŁMARATON DĄBROWSKI ARCELOR MITTAL POLAND

10 kwietnia odbyła się już 9 edycja Półmaratonu Dąbrowskiego.W tym roku na starcie pojawiła się rekordowa ilość uczestników: 1124 w biegu i 176 w nordic walking.
 

Biegacze wystartowali z Ujejsca o godz.11.00 natomiast nordic walking o godz.11.10 z Pogorii III.
 
Na starcie pojawili się reprezentanci większości miast Śląska i Zagłębia oraz uczestnicy spoza naszego województwa.

Pierwszy linię mety przekroczył Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum Mayio z Benedek Teamu (czas1.06.58 s.), drugi na mecie zameldował się jego kolegę z drużyny, także Kenijczyka Ropa Abela Kibeta (czas 1.07.34). Podium uzupełnił Adam Czerwiński z Raciechowic ( czas 1.10.15)


Pierwsza kobieta na mecie to Kwamboka Teresa Flavious, Kenijka z Benedek Teamu (czas1.20.43), która wyprzedziła Beatę Lupę z Wilkowa Starego (czas 1.21.43).
Trzecia z pań na mecie to Diana Dawidziuk z Rejowca (czas 1.23.45 s.).


W tym roku po raz pierwszy została przeprowadzona kontrola antydopingowa.
Organizatorzy wskazali do badania 2 najszybszych mężczyzn oraz 2 najszybsze kobiety.
W związku z powyższym do momentu otrzymania wyników kontroli wyniki IX Półmaratonu Dąbrowskiego ArcelorMittal Poland pozostają nieoficjalne.


Nowością było również wprowadzenie klasyfikacji najszybszego Polaka i najszybszej Polki.
Tu wyniki prezentowały się następująca:
najszybsza Polka
1. Lupa Beata ( Wilkowo Stare )
2. Dawidziuk Diana ( Rejowiec )
3. Szecówka Aneta ( Biskupice )

najszybszy Polak
1. Czerwiński Adam ( Raciechowice)
2. Nowak Andrzej ( Sosnowiec )
3. Grajcar Łukasz ( Konopiska )


Pierwszy dąbrowianin zjawił się na mecie jako siedemnasty. Dominik Kaminiński (ur. 1979) z klubu PIA POLSKA - CFO RUNNING TEAM i osiągnął czas 01:17:53.
Chwilę później linię mety przekroczył kolejny dąbrowianin Sławomir Stąpor (ur. 1973) reprezentujący  TAURON-CIEPŁO. Jego czas to 01:18:19.

W czołówce znaleźli się także dwaj przedstawiciele Aktywnej Dąbrowy.
Michał Pająk z czasem 01:19:50 był dwudziesty szósty (ur.1982) i Piotr Seremet  (ur.1978) 01:20:50.
Pierwsza dąbrowianka Edyta Wilk (ur.1987) uzyskała czas  01:34:36 i była dziesiątą kobietą na mecie.

W kategorii nordic walking wygrał Bogdan Cyrus ze Strzebinia.
Drugi był Karol Schroder z Katowic, a trzeci Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic.
Wśród pań najlepsza okazała się Agata Haberko z Dąbrowy Górniczej.
Wyprzedziła Annę Malczyk z Sosnowca i Wiolettę Mól z Czeladzi.

WYNIKI


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, świetne wyniki i dobrą zabawę
na trasie biegu.
Wolontariuszom za pomoc przy zabezpieczeniu trasy i obsługi punktów z wodą.
Sponsorom za wsparcie imprezy.   
Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną jubileuszową 10 edycję Półmaratonu Dąbrowskiego.



11 kwietnia 2016
IX Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
IX Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
IX Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
IX Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
IX Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
IX Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
IX Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland

zobacz całą galerię

24 czerwca 2017

NOC SIATKOJAŃSKA

Przed nami pełna atrakcji Noc Siatkojańska...

czytaj więcej
09 września 2017

Duathlon zastąpi Maraton Rolkowo-Rowerowy !

Już 9 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zawody.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» NOC SIATKOJAŃSKA 24/06/17» Duathlon zastąpi Maraton... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl