Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
KOLEJNA EDYCJA MARATONU ZA NAMI

W niedzielę 11 września odbyła się VI edycja Dębowego Maratonu Rolkowo- Rowerowego. Do sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy zgłosiło się 62 rolkarzy i 157 rowerzystów. 

Zawodnicy startujący na rolkach przemierzyli dystans 5,5 km wokół Pogorii III. Kolejno o godzinie 11:00 wystartowało 23  zawodników w kategorii sport , a nastepnie za nimi 39 rolkarzy w kategorii amator. 

Dwie godziny później na starcie pojawili się rowerzyści, którzy pokonali dystans 30 km. Trasa wiodła od Pogorii III przez Pogorię II, Pogorię I oraz Pogorię IV. Meta zlokalizowana była w tym samy miejscu co start - przy Centrum sportów Letnich i Wodnych. 

Bez względu na wynik dla nas każdy zawodnik jest zwycięzcą. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z wyścigu. 

Nie zapomnieliśmy także o naszych najmłodszych uczestnikach. Dla nich został specjalnie zorganizowany Wyścig Skrzata. Dzieci do VI klasy szkoły podstawowej uczestniczyły w emocjonującej zabawie połączonej ze sportową rywalizacją. W tym roku podział na kategorie był następujący: dzieci na rowerkach biegowych, na rowerkach z podpórkami i rowerkach z dwoma kołami. W Wyścigu udział wzieło prawie 150 młodych sportowców. Dla każdego z nich organizatorzy przygotowali na mecie medale oraz słodycze. 

Dodatkową atrakcją były także zajęcia tenisowe prowadzone przez utalentowaną zawodniczkę z Dąbrowy Górniczej - Maję Chwalińską.  Ponadto dzieci mogły wziąc udział w warsztatach rolkowych, pokazach strażackich czy poznać mechanizmy działania symulatora wypadków drogowych. Dla najmłodszych przygotowano także malowanie twarzy. 

Dziękujemy bardzo za udział i zapraszamy za rok!

 12 września 2016
11 listopada 2017

RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Już 11 listopada 2017 r. , promując aktywny tryb życia i wychodząc naprzeciw historii, zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11/11/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl